Kim jest Hugo Yorck?

To pytanie bywa często wpisywane w wyszukiwarki czy wprost do komunikatorów naszych mediów społecznościowych, stąd krótki opis postaci, zespołu i działalności. By pomóc Państwu, czytelnikom w odnalezieniu się u nas, a przede wszystkim w odnalezieniu nas – drużyny gotowej do zorganizowania niezapomnianych wakacji dla dzieci, młodzieży, epickich eventów dla dorosłych czy innych uroczystości i ważnych wydarzeń.

HUGO YORCK FABULARNIE

Hugo Yorck to z jednej strony fabularna postać, wykreowana przez Jakuba Jędrzejaka. To w głowie Hugona Yorcka „mieszkają” głosy należące do czarodzieja, tropiciela, rekruta i sanguina – one tworzą fabularną część fantastycznego uniwersum, czyli Czterech Światów Hugona Yorcka. Tego uniwersum, do którego przede wszystkim w czasie ferii zimowych i wakacji przybywają tysiące dzieci i młodzieży, by nie tylko pomieszkać w prawdziwym zamku czy pałacu, ale przede wszystkim oddać się bez reszty zabawie: czarodziejskiej – jeśli ktoś jest sympatykiem czarodziejów właśnie; tropicielskiej – fechtujący mieczem, strzelający z łuku czy zdobywający totemy przeciwników, rekruckiej dla miłośników Lego i technologii przyszłości czy wreszcie, by oddać się zabawie w Świecie Sanguinów, czyli w miejscu dla zadających mnóstwo pytań i często na własną rękę poszukujących odpowiedzi młodych ludzi, którym nieobce są rozwiązywania zagadek, dekonspirowanie szpiegów czy wreszcie eksplorowanie zamkowych krypt w poszukiwaniu starożytnych artefaktów i ksiąg. O czteroświatowych bohaterach można przeczytać w swego rodzaju tezaurusie, czyli w książce Jakuba „Cztery Światy Hugona Yorcka. Otwarcie”. Tam też znajduje swoje miejsce sama wprowadzająca opowieść o Hugonie Yorcku i jego córce.

FIRMA HUGO YORCK

Druga strona Hugona Yorcka, ta którą zainteresowani są głównie dorośli odbiorcy naszych usług, czyli rodzice uczestników imprez turystycznych – to nazwa firmy. Firmy zajmującej się organizacją imprez turystycznych. Hugo Yorck jest wpisany do ewidencji organizatorów turystyki i posiadając aktualną gwarancję ubezpieczeniową z powodzeniem od lat organizuje i realizuje imprezy turystyczne, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Hugo Yorck to zespół ludzi! Na co dzień swoją pracę wykonuje tutaj kilkanaście osób; w sezonie zimowym i letnim to już rzesza grubo ponad stu zaangażowanych specjalistów, wychowawców, kierowników, lekarzy itd. Sylwetki poszczególnych pracowników prezentowane są na naszych stronach internetowych tak, by Państwo mogli się z nami poznać jeszcze przed nawiązaniem współpracy. Pracami całego zespołu kieruje Jakub Jędrzejak, filolog i pedagog, który swoją pasję do organizowania turystyki odkrył w roku 2002 z jedną z opolskim firm turystycznych, rezydując w Cesenatico we Włoszech.

Ale Hugo Yorck nie jest wyłącznie organizatorem turystyki. Od lat prowadzi również Pałac Umysłu w Witaszycach, dokąd zapraszamy szczególnie tych, którzy chcą zorganizować dla siebie i swoich znajomych niezapomniane urodziny, rocznicę czy inną uroczystość. W Pałacu Umysłu odbywają się również, poza feriami i wakacjami, cykliczne, tematyczne imprezy fabularyzowane w klimacie Starożytnego Rzymu, pirackiej Tortugi czy Wielkich Magów. Klamrę głównych działalności zamykają: współorganizowanie imprez w topowych, polskich zamkach, np. Zamku Czocha czy Zamku Moszna oraz działalność wydawnicza.

HUGO YORCK WSPÓŁPRACA I NAGRODY

Hugo Yorck, jako firma, zrzeszona jest w wielu organizacjach turystycznych, m.in.: w Polskiej Izbie Turystyki, w Polskiej Izbie Turystyki Młodzieżowej czy Polskim Związku Organizatorów Turystyki. Regionalnie – aktywnie działamy w Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Współpracujemy z Fundacją Gajusz oraz Fundacją Lex Cultura czy Pro Arte et Historia, a także z uczelniami wyższymi m.in. z Akademią Nauk Stosowanych w Raciborzu. I co równie ważne, z sukcesem współpracujemy z przepięknymi pałacami i zamkami: Pałacem w Rybokartach i Racocie, Zamkiem w Baranowie Sandomierskim, Zamkiem Czocha, Kliczków, Moszna, Zamkiem w Pułtusku i w Krasiczynie, Zamkiem w Nidzicy i Giżycku. Nasze działania i aktywności są często doceniane i nagradzane. W ostatnich latach otrzymaliśmy m.in. dwukrotną nominację do Polskiego Godła „Teraz Polska” czy zdobyliśmy wyróżnienie w postaci Najlepszego Produktu Turystycznego Województwa Opolskiego z nominacją do nagrody internautów Polskiej Organizacji Turystycznej. To wszystko czyni z firmy Hugo Yorck godnego zaufania partnera w podejmowaniu współpracy w obszarach: turystycznym, rozrywkowym i edukacyjnym.

Czy można spotkać Hugona Yorcka?

Uczestnicy ferii zimowych i kolonii w Czterech Światach, wiadomo, znajdują się pod opieką wychowawców i kierownika. By poczuć się jak w „prawdziwym świecie fantasy” – wychowawcy są u nas Arcymistrzami lub Profesorami, a kierownicy – Ambasadorami. Dodatkowo wszyscy Arcymistrzowie i Ambasadorowie na czas zimowisk i wakacji przyjmują czteroświatowe imiona, nazwiska i reprezentują rozmaite, ale zawsze wielkie, rody. I tak można spotkać Arcymistrza Rossa Rexa czy Arcymistrzynię Cirillę Nancy Lovecraft I. Warsztaty i imprezy prowadzą również m.in. Savius von Attre czy Raja Pendragon – to tożsamości wychowawców, którzy zostali Legendami Czterech Światów w roku 2022 (Tytuł Legendy – to wyróżnienie nadawane przez samych uczestników). Hugo Yorck z kolei to czteroświatowa tożsamość Jakuba, czyli twórcy Czterech Światów. Czasem uczestnicy przeżywają zawód, że Hugo nie jest starcem z długą siwą brodą… Ale warsztaty prowadzone przez Hugona Yorcka, np. w czasie Starcia Tytanów, cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród starszej młodzieży, a niektórzy przybywają do Czterech Światów jeszcze nawet w wieku 19 lat! Zatem odpowiedź na pytanie, czy można spotkać Hugona Yorcka, brzmi: oczywiście, że tak!

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do: