Cztery Światy Hugona Yorcka

Kolonie dla dzieci

Kolonie dla dzieci – wakacje pełne przygód

Na aktywne wakacje dla dzieci zapraszamy do Czterech Światów Hugona Yorcka. W naszym magicznym uniwersum nie ma nudy – wręcz przeciwnie, zajęcia dla dzieci na koloniach odbywają się z przerwami wyłącznie na posiłki! Proponujemy kolonie dla dzieci z noclegiem w zamku albo w pałacu – i to nie na wycieczkę, tylko na cały czas trwania wakacyjnej przygody. Nie tylko zwiedzanie dla dzieci jest zaplanowane w tych nietuzinkowych miejscach, ale pula warsztatów i imprez wprost z ulubionego świata fantasy. Można zostać czarodziejem lub tropicielem, rekrutem rodem z Gwiezdnych Wojen czy też odkrywcą tajemnic w Świecie Sanguinów. Bezpieczne kolonie dla dzieci z doświadczoną kadrą każdego roku wybierane są przez tysiące rodziców. Wakacje 2024 to dwanaście magicznych lokalizacji i kilkanaście programów do wyboru, w zależności od wieku i zainteresowań dzieci. Stawiamy na integrację, zabawę „na żywo” (z ograniczonym dostępem do telefonów komórkowych) oraz rozwijanie samodzielności. Każdy turnus opiera się o oryginalny scenariusz przygody!

Kolonie dla dzieci – zaplanuj koniecznie!

Dlaczego warto zaplanować dla swojego dziecka wyjazd na kolonie? Kolonie dla dzieci z doświadczoną kadrą to najlepszy sposób do powrotu lub utrwalenia zdrowych relacji rówieśniczych. Szczególnie teraz, w okresie popandemicznym, kiedy to dzieci nie miały możliwości spędzania ze sobą czasu, zabawy, rozmawiania, poznawania siebie nawzajem. Kolonie letnie dla dzieci są zatem doskonałą okazją, by Wasze dziecko spotkało się z rówieśnikami w realu. Na nowo poznawało życie w grupie i doceniało wartość przebywania w towarzystwie. Wybranie kolonii letnich dla dzieci w Polsce, w zamkach, pałacach, bezpiecznych i higienicznych warunkach z doświadczoną kadrą i dobrym programem – to obecnie chyba najbardziej radosna przygoda, jaką możesz dać swojemu dziecku.

Kolonie dla najmłodszych dzieci w Czterech Światach? Doskonały wybór!

Kolonie dla dzieci na zamku w Czterech Światach HY to dobry sposób nie tylko na nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni, ale również poznanie piękna polskich zabytków – zamków, pałaców. Dlaczego? Bo tam właśnie mieszkamy. Kolonie dla najmłodszych w Zamku Moszna, Czocha i w Krasiczynie to tygodniowy pobyt w ulubionym dziecięcym klimacie bajek i baśni, wśród księżniczek i rycerzy. Dla nieco starszych proponujemy klimat Świata Czarodziejów, Tropicieli czy Rekrutów. Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy każdy potrafi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nasi wychowawcy chętnie pomagają w aklimatyzacji i są świetnymi przewodnikami w arcyciekawej, wakacyjnej przygodzie. Dodatkowo kolonie dla dzieci są prowadzone w dobrych warunkach, smacznej kuchni, a zajęcia i imprezy… Epickie.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze kolonie dla dzieci?

Cześć! Jak masz na imię?

Kolonie letnie dla dzieci, szczególnie najmłodszych, są wyzwaniem. Nowa lokalizacja, nowi koledzy, nowe zajęcia i obowiązki. Dbamy o to, by u nas każdy czuł się jak u siebie już od pierwszego dnia. Dlatego stawiamy na integrację i nawiązywanie jak najlepszych relacji z kolegami z pokoju, grupy i całej społeczności kolonijnej. Część wychowawców przyjeżdża już dzień wcześniej, by od samego początku bawić się z tymi uczestnikami, którzy przyjeżdżają z rodzicami. Specjalnie dla nich organizujemy pokój wspólny, pełny gier i zabaw, by spokojnie móc się z Wami poznać i zaprzyjaźnić.

Znowu to samo? Nie!

U nas w każdym dniu dzieje się cos innego. Sześć godzin zajęć w ciągu dnia to szansa na zdobycie nowych, ciekawych umiejętności – walka na miecze, fechtunek, koncepcja LEGO, kartoznawstwo oraz zgłębienie tajników wiedzy czy to o ziołach, czy legendach, czy wreszcie o mitycznych stworzeniach, epickich bohaterach. Wieczorem organizujemy zajmującą imprezę – poszukiwanie zaginionych artefaktów z przebranymi wychowawcami w legendarne postaci z bajek i baśni, turniej tańca, fechtunku, żywe szachy, czy czasem zaproponujemy ciekawy film

Ulubione zabawy

Hugo organizuje kolonie dla dzieci na zamku, kolonie dla najmłodszych w czterech ulubionych tematach zabaw. Najbardziej znany to Świat Czarodziejów. Kto z nas nie marzy, by wyczarować komuś jakąś miłą niespodziankę lub ulżyć sobie nieco w obowiązkach – wyczarowując samomyjące się naczynia? Kolejny to Świat Tropicieli dla fanów leśnych wędrówek, łuków, sztuki fechtunku i maskowania. Świat Rekrutów – dla miłośników kosmosu, statków kosmicznych i nowoczesnych technologii. A dla trochę starszych proponujemy udanie się w zakamarki Świata Sanguinów, pełnego misji i nocnych wypraw.

Radosna atmosfera

Zamki i pałace, fantastyczne stroje, niebanalne zajęcia i epickie imprezy. A przede wszystkim znakomici wychowawcy. To wszystko buduje niesamowitą, radosną atmosferę, w której nawet jeśli pada deszcz – na naszych buziach zawsze świeci słońce, rozpromieniając uśmiechem. Dlatego na kolonie dla dzieci chętnie powracają uczestnicy, którzy już nas trochę poznali. Poznali tajemnicze lokalizacje, rozmach w prowadzeniu zajęć, a przede wszystkim docenili naszą pracę, nasze zaangażowanie, by każdy powracał do domów z bagażem pełnych radosnych wspomnień.

Kolonie dla dzieci

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Kolonie dla dzieci w Czterech Światach od jakiego wieku?
  Dzieciom w wieku 8-13 lat polecamy szczególnie program Świat Czarodziejów Junior. Jest to wyjazd 7 dniowy, idealny na pierwszą kolonię dziecka. Takie wyjazdy mamy zaplanowane w Zamku Moszna, Zamku w Baranowie Sandomierskim, w Zamku Golubskim i w Zamku w Pułtusku. Tam też wyjeżdżają wychowawcy, którzy świetnie dogadują się z najmłodszymi i są w stanie poprowadzić młodego uczestnika do samego końca imprezy. Natomiast, co do pozostałych programów, serdecznie zapraszamy na strony poświęcone poszczególnym światom.
 • Jak przygotować dziecko na pierwsze kolonie?
  Po pierwsze to Ty, jako Rodzic, powinieneś być gotowy na wysłanie dziecka na pierwsze kolonie. Jeśli już nabierzesz pewności, że zaufasz obcym ludziom na tyle, by opiekowali się Twoim skarbem przez 7 czy 11 dni, porozmawiaj z dzieckiem, czy w ogóle chce wyjechać. Jeśli obie decyzje będą pozytywne, zastanów się nad samodzielnością dziecka, czy je posiłki wszystkie, czy potrafi samo wziąć prysznic, ubrać się. A przede wszystkim, czy w słabszych momentach i w razie problemów, będzie umiało podejść do wychowawcy i o wszystkim mu opowiedzieć. Natomiast o szczegółach wyjazdu, pakowaniu itd. przeczytasz w strefie Rodzica.
 • Jakie zajęcia i imprezy planowane są na koloniach dla najmłodszych?
  Bezpieczne kolonie dla dzieci mają program szczególny: oparty przede wszystkim na działaniach zmierzających do poprawnej aklimatyzacji w nowym otoczeniu oraz oczywiście integracji z rówieśnikami. Zajęcia i imprezy programowe są wprawdzie uzależnione od światów, ale najmłodsi mają dostosowane nie tylko zajęcia, ale również pomoce do ich wieku. Dużo zajęć na świeżym powietrzu, ogólnorozwojowych ćwiczeń sportowych oraz zajęć manualnych, śpiewu i tańców. Imprezy to m.in. konkursy, quizy i turnieje.
 • Jak wygląda kontakt dziecka z rodzicami na pierwszej kolonii?
  Jak mogą się Państwo kontaktować z dzieckiem, opisane jest i w ofercie, i w regulaminie imprez turystycznych. Uczestnicy naszych kolonii mogą korzystać z telefonu w czasie ciszy poobiedniej. Organizator nie zaleca przekazywanie telefonu komórkowego w ogóle dzieciom poniżej 12. roku życia, a szczególnie na pierwszej kolonii. Rodzic zawsze może dowiedzieć się, jak radzi sobie jego dziecko, kontaktując się z kierownikiem wypoczynku.