Cztery Światy Hugona Yorcka

Kolonie dla młodzieży

Kolonie dla młodzieży? Tak! I to jakie!

„Kolonie są dla małych dzieci” – być może to częsta odpowiedź na zaproszenie na kolonie dla młodzieży. Rzeczywiście na kolonie dzieci wyjeżdżają najczęściej. Jednak kto trafi do Czterech Światów, zostaje z nami naprawdę na bardzo długo. Dlatego chętnie zapraszamy do dołączenia do naszych przygód również młodzież, nawet tę już prawie pełnoletnią. Nasze kolonie, obozy dla młodzieży to mnóstwo… Właśnie czego? Spotkań na ciekawych zajęciach, rozmów, rozgrywek w planszówki, wspólnych nocnych eskapad do zamkowych parków, lasów, borów… To turnieje i pokazy talentów, to wreszcie pełna integracja i nawiązywanie nowych znajomości z młodzieżą z całej Polski. Jest to doskonały wstęp do dorosłego życia. Starsi uczestnicy mówią: „Nie ma w Polsce miasta, do którego przyjeżdżając, nie ma się u kogo zatrzymać”. To jest nasza wizytówka. Dołącz koniecznie.

Obozy dla młodzieży! Towarzystwo w bajecznych warunkach.

Deszcz, błoto, ciężka misja, ekwipunek, ognisko… Jest wszystko. A wieczorem, późnym wieczorem, wracasz do zamku, pałacu i wita Cię niezwykła aura miejsca, gdzie dawniej żyli i mieszkali władcy, książęta, panie i panowie. Gdzie lekko wyobrazić sobie można, jak to było dawniej. Zamkowe komnaty są zapowiedzią prawdziwego wypoczynku, by o świcie zejść na śniadanie do zamkowej kuchni, gdzie czekają ulubione potrawy. Obozy dla młodzieży to wszak nie tylko rycerska zaprawa, ale spędzanie czasu przy ognisku, na pogawędkach, na grach, zabawach, turniejach, imprezach, czy leniwym oglądaniu filmu. A to wszystko razem z super wychowawcami, którzy potrafią zaplanować każdą minutę obozu, by nikt się nie nudził. Oczywiście, jeśli chcesz możesz skorzystać z naszej biblioteki… Ale co w tym czasie będą robić inni?

Obozy dla młodzieży – jadę po raz pierwszy

W ofercie Czterech Światów znajdują się również obozy dla nastolatków. Tutaj podpowiadamy, jak dokonać wyboru i wyjechać na aktywny wypoczynek dla młodzieży. W pierwszej kolejności proponujemy Świat Sanguinów, który sam w sobie przeznaczony jest właśnie dla nastolatków. Tam z pewnością spotkasz swoich rówieśników, jeśli masz około 13/14 lat. Trochę młodszych uczestników możesz spotkać na Świecie Rekrutów i Tropicieli. Dodatkowo w katalogu wakacji z przygodą odnaleźć można typowe obozy młodzieżowe – są to konkretne turnusy, często oznaczone słowem Master. Do tych turnusów można dołączyć, jeśli choć raz uczestniczyło się w bazowych programach. Na turnusy masterskie jeździ ponad pół tysiąca młodzieży z całej Polski. Z kolei dla młodzieży pow. 15. roku życia przygotowujemy zaawansowane przygody, pod kątem dreszczyku emocji, nocnych misji itp. – tj. Master i Asy Czterech Światów oraz nasz finałowy program Starcie Tytanów.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze kolonie dla młodzieży?

Ekipa

Na pewno to, co wyróżnia nasze kolonie dla młodzieży, to dobre towarzystwo. Ekipa do zabawy, radości i całego tego „fanu” z bycia razem. Staramy się, by tych zaprzyjaźnionych już łączyć z tymi, co przyjeżdżają do nas po raz pierwszy. I bardzo dobrze się nam to udaje. Dlatego na flagowych turnusach dla młodzieży, typu Stracie Tytanów, przyjeżdża niemal setka osób z całej Polski. A wśród nich zapaleni sportowcy, szaleni naukowcy, książkowe mole, spryciarze, gaduły, liderzy. A jak dobrze im u nas razem. Bardzo dobrze.

Doświadczenie

Mamy doświadczenie. Ale przede wszystkim naszym zadaniem jest, by z kolonii dla młodzieży uczynić nie lada doświadczenie dla Was. Pula nieprzebranych zajęć z wykorzystaniem i nowych technologii, ale również tych nieco starszych – łuków, mieczy, kołczanów, worków na ziemniaki xd. Wieczorne ogniska i nocne wyprawy w zakazane miejsca, by podziwiać gwiazdy. Dobra muzyka, najlepsze imprezy, koncerty, planszówki, miłe koce i wygodne poduchy. Wszystko po to, byście mieli, co wspominać i opowiadać po powrocie. To są prawdziwe wakacje fantasy!

Splendor

Gdzie byłeś na wakacje? Nad morzem, a Ty? W zamku. O.O Wiesz, komnaty zamkowe, halle, imprezy. Turyści mogą nam pozazdrościć. Bo jak już twierdza zamknięta, to w nas budzi się Indiana Jones. Obozy z gatunku fantasy dla młodzieży to: rozgrywki w pałacowych i zamkowych parkach w stylizowanych strojach z mnóstwem artefaktów i gadżetów. Totemy, tarcze, afrykańskie maski. A jeśli trzeba, dobra muza z najnowszego JBL Party Box 1000! Do tego smaczna zamkowa kuchnia i młodzi wychowawcy, ale z pełną klasą i kunsztem pedagogicznym. Splendor.

Kufer pamiątek

Nasze obozy letnie dla młodzieży to nie tylko warsztaty i imprezy. Z zamków i pałaców zabierzesz mnóstwo gadżetów i rekwizytów, np. specjalnie dla Ciebie uszytą peleryną czy tunikę, pamiętnik podróżnika czy haftowany herb. Dodatkowo otrzymasz koszulkę okolicznościową oraz wszystko to, co „wyprodukujesz” na zajęciach. Najlepszą pamiątką mogą okazać się zdjęcia, które niemal codziennie publikujemy w zakładce fotorelacja na naszej stronie www. Fotografie nie są pomniejszane i zawsze gotowe do pobrania. Na gali zakończenia przygody arcymistrzowie wręczają jeszcze specjalne uroczyste obwieszczenia – takie pamiątkowe dyplomy w zamkowym klimacie.

Kolonie dla młodzieży

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Moje dziecko ma 14 lat. Nie jest za stare na kolonie?
  Oczywiście, że nie! 14 czy nawet 15 i 16 lat to dobry moment na wyjazd dziecka na kolonie, zwłaszcza, jeśli ma być to jego pierwszy wyjazd. Dlaczego? Bo może zapoznać się z rówieśnikami i nawiązać trwałe relacje z ludźmi z całej Polski. Kolonie dla młodzieży w wydaniu Hugona Yorcka słyną z tego, że integracja rówieśnicza stoi na miejscu pierwszym. Wspólne zajęcia w grupach tematycznych i wiekowych, wspólne imprezy, a przede wszystkim wspólna rywalizacja i wyzwania to momenty, gdzie więzi zacieśniają się i doprowadziły już dzisiaj do niejednej przyjaźni. Co jest ważne? By wcześniej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i sprawdzić, czy na wybrany turnus jadą inne dzieci w wieku Twojego dziecka.
 • Jaki program dedykowany jest dla młodzieży?
  Kolonie dla młodzieży to kilka programów z palety HY: przede wszystkim to Świat Sanguinów, oparty o zagadki, questy i misje. Dodatkowo programy mistrzowskie w pozostałych światach, szczególnie jak ktoś odwiedził już ów świat wcześniej. Młodzież w każdym momencie może wziąć udział w Sekrecie Zamkowej Krypty czy Smoczej Straży. Finałowym programem dla młodzieży jest Starcie Tytanów, zawsze w drugiej połowie sierpnia. Tam zjeżdża się młodzież z całej Polski, by przeżyć naprawdę ekscytującą przygodę, którą kończy najczęściej wielki bal. W roku 2020 specjalnymi gośćmi na balu kończącym sezon był zespół „Kwiat Jabłoni”.
 • Czy młodzież może korzystać z telefonów podczas kolonii?
  Zasadniczo nie jest to zalecane. Zgodnie z naszym regulaminem, wszyscy uczestnicy bez względu na wiek, mogą korzystać z telefonów wyłącznie podczas ciszy poobiedniej. Dlatego kolonie są świetną okazją na odzwyczajenie się od ciągłego spoglądania na ekran telefonu i oczekiwania, czy ktoś do nas nie napisał. Ciekawy i intensywny program kolonii dla młodzieży skutecznie zastępuje telefoniczny obłęd. Rodzic zawsze może zadzwonić do kierownika i sprawdzić, czy wszystko ok z jego dzieckiem.
 • Moje dziecko jedzie pierwszy raz, znajdzie towarzystwo?
  Bez względu na wiek, w jakim dziecko wyjeżdża po raz pierwszy, zawsze najlepiej skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i sprawdzić, czy w danym turnusie będą uczestniczyć dzieci w wieku naszego dziecka. Warto podkreślić, że młodzież jeżdżąca na nasze kolonie jest niezwykle otwarta na nowych uczestników. Jeśli tylko BOK potwierdzi udział młodzieży w podobnym wieku, Organizator jest przekonany, że wyjazd Państwa dziecka będzie udany. Że dziecko znajdzie towarzystwo, że nawiąże znajomości i przyjaźnie.