Cztery Światy Hugona Yorcka

Kolonie sportowe

Kolonie sportowe dla młodych pasjonatów aktywności fizycznej

Rodzice ceniący sobie sport i ruch na świeżym powietrzu często mają dylemat, na jakie kolonie sportowe wysłać swoje dziecko. Nasze kolonie w zamku są świetnym wyborem dla grupy lubiącej różne formy rekreacji i aktywności ruchowej. Jak to możliwe? Każdy zamek czy pałac posiada rozległy kompleks parkowy, często kilku- lub kilkunastohektarowy. Nie są to wprawdzie boiska sportowe, ale to właśnie jest wyzwanie dla nas, organizatorów, by zaplanować oryginalne gry. Każdy z programów, czyli naszych światów, posiada napisaną grę terenowo-strategiczną, w której nie tylko ruch, zwinność i szybkość są ważne, ale także strategiczne i logiczne myślenie.

Kolonie ze sportem, kolonie dla aktywnych – szeroki wachlarz zajęć ruchowych do wyboru.

Nasz wypoczynek w zamku łączy kolonie tematyczne i kolonie sportowe. W każdym bloku zajęciowym (10:30 – 13:30 oraz 15:30 – 18:30) znajdują się przynajmmniej jedne zajęcia ruchowe, które jeśli tylko nie leje deszcz, organizowane są na świeżym powietrzu. Jakie to zajęcia? M.in.: zajęcia ze sztuk walki, fechtunek, łucznictwo, zajęcia z pierwszej pomocy, musztra, tańce, pływanie (jeśli basen jest dostępny), gry i zabawy integracyjne, plebejskie (np. rzut mokrą szmatą :)). Dodatkowo niemal w każdym dniu, a na pewno w co drugim, rozgrywane są gry programowe, co trwa około 90 minut. Wieczory organizujemy naprzemiennie: jeden bardziej statyczny, drugi megadynamiczny. Cały program nastawiony jest na zabawę w ulubionym dla dziecka klimacie fantasy z dużą dawką zajęć ogólnorozwojowych w ciekawym, nowatorskim wydaniu.

Wakacje z aktywnością fizyczną – który program wybrać?

Wachlarz programów dostępnych w Czterech Światach jest szeroki. Sortując obozy sportowe dla dzieci, najbardziej obfitującym w aktywności sportowe będzie Świat Rekrutów, czyli propozycja dla fanów Gwiezdnych Wojen, fechtunku czy niemal codziennie odbywających się misji na zasadzie podchodów. Drugie miejsce na podium to: Świat Tropicieli z grą terenową „Szmaragdowy Diadem” oraz łucznictwem, fechtunkiem z wykorzystaniem bezpiecznych mieczy piankowych czy nauką walki wręcz. Następnie Świat Sanguinów dla lubiących zagadki i nocne eskapady. Sanguini również walczą na miecze i w swoim planie mają mnóstwo zajęć terenowych. I wreszcie Świat Czarodziejów – tutaj natomiast zawsze można wybrać opcję sportową, tj. więcej zajęć sportowych w czasie warsztatów fakultatywnych, czyli do wyboru. Każdy z programów promuje podejmowanie aktywności fizycznej i prowadzenie zdrowego trybu życia.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze kolonie sportowe?

Sport w klimacie

Kolonie sportowe najczęściej kojarzą się z boiskiem, piłką, bramkami, dyscypliną sportową. A u nas zajęcia sportowe odbywają się w klimacie zamkowym – na zamkowych / pałacowych błoniach, przepięknych parkach. Dlatego możemy pozwolić sobie na większy rozmach gier sportowych i terenowych, z większą dozą taktyki i strategii. Wyobraź sobie, jak ćwiczyli tropiciele i jakie wyzwania czekają na podróżników w kosmicznych statkach!

Przełam się!

Zdajemy sobie sprawę, że coraz więcej uczniów omija zajęcia z wychowania fizycznego szerokim łukiem. U nas wreszcie możesz przełamać się i aktywnie uczestniczyć w zajęciach sportowych. Dlaczego? Bo możesz zdecydować, czy wolisz grać w piłkę, biegać na polu pełnym przeszkód, ścigać się na leśnych ścieżkach, czy tańczyć. Ruch to zdrowie! Wiedząc o tym, tak układamy plany zajęć, by każdy wybrał coś dla siebie. A sprzętu i muzyki nie brakuje!

Rywalizacja

Kto nie lubi turniejów, rozgrywek pucharowych czy misji, w której zwycięzca jest jeden. Nasze kolonie sportowe obfitują właśnie w taką formę ruchowej zabawy. Zajęcia z fechtunku i łucznictwa – kończą się wielkim turniejem rycerskim. Zajęcia z gier zespołowych – wielkim finałem z publicznością, dopingowaniem. Tropiciele z pomalowanymi wojowniczo twarzami ścierają się niemal każdego dnia o miecz, a rekruci buszują po parku, by zdobyć cenne surowce rywali.

Przyjazna atmosfera

Już od rezerwacji miejsca na koloniach sportowych spotkasz się z przyjazną obsługą klienta. Elastyczna forma płatności, rzetelne i konkretne dokumenty, możliwość skorzystania z transportu organizatora, a na miejscu fachowy kierownik, który odpowie na Twoje wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Możesz wskazać kolegów i koleżanki Twojego dziecka, z którym chciałbyś, by było w pokoju. Dodatkowo przyjmujemy uczestników wymagających serwowania dań w oparciu o różnego typu diety. A na koniec – fotorelacja z możliwością pobrania zdjęcia w rozmiarze, w jakim zostało wykonane, bez zbędnego obniżania jakości.

Kolonie sportowe

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Dla kogo przeznaczone są nasze kolonie sportowe?
  Kolonie sportowe w Czterech Światach ukierunkowane są na ćwiczenia ogólnorozwojowe. Są zatem przeznaczone dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą sylwetkę oraz kondycję. Uprawianie konkretnych dyscyplin sportowych nawet amatorsko wiąże się najczęściej ze specjalnymi obozami sportowymi. U nas natomiast ćwiczenia sportowe mają charakter bardziej ogólny, niemniej wykonywane pod czujnym okiem wychowawców i animatorów w sposób systematyczny w znacznym stopniu mogą przyczynić się do optymalnego utrzymania bądź poprawy kondycji sportowej. W zdrowym ciele, zdrowy duch.
 • Czy jest rozróżnienie na zajęcia sportowe dla chłopców i dziewcząt?
  Na naszych koloniach część zajęć ma charakter fakultatywny. Uczestnicy w danym czasie wybierają zajęcia, w jakich chcą uczestniczyć. To jest moment, w którym często rzeczywiście dochodzi do podziałów ze względu na płeć. Nie jest to jednak obowiązkowe. Dodatkowo gry sportowo-fabularne organizowane są dla wszystkich uczestników, niemniej funkcje w nich występujące (obrońca, goniec, stoper itd.) zajmowane są często z uwzględnieniem poziomu sprawności sportowej prezentowanym przez konkretne osoby. O tym decydują już prefekci czy wychowawcy.
 • Jakie stroje obowiązują podczas zajęć sportowych na koloniach?
  W Przewodniku dla Rodziców znajduje się cały rozdział dot. elementów garderoby, jakie dziecko powinno zabrać na kolonie. Oczywiście na zajęciach sportowych obowiązuje strój sportowy, czyli spodenki, koszulka z krótkim rękawem, a co najważniejsze pełne, sznurowane buty, typu adidasy.
 • Jaka jest infrastruktura kolonii sportowych?
  Oczywiście infrastruktura sportowa uzależniona jest od lokalizacji, jaką wybierze się na przygodę w Czterech Światach. W niektórych zamkach, pałacach są przepiękne parki z koszoną trawą, które świetnie nadają się na organizację boisk lub planów do gier sportowo-fabularnych, w innych są korty czy siłownie zewnętrzne. Przez właśnie tę różnorodność terenową mogą odbywać się różne zajęcia i imprezy sportowe, dostosowane do uczestników, ale również do tematu kolonii.
 • Jaki sprzęt i rekwizyty zapewnia Organizator na kolonie sportowe?
  Organizator zapewnia m.in.: wszystkie typy piłek do gier zespołowych, do siatkówki, piłki nożnej, koszykówki itd. Dodatkowo oczywiście pachołki, skakanki, szarfy… Ale też zestawy do gry w krokieta czy badmintona. Rozstawiane bramki. Warto dodać, że same gry sportowo-fabularne wymagają również odpowiedniego sprzętu, który w całości przywożony jest do zamku / pałacu. Finały fechtunku odbywają się w specjalnych ochraniaczach.