Cztery Światy Hugona Yorcka

Kolonie Star Wars

Kolonie obozy Star Wars – wakacyjna przygoda dla fanów Gwiezdnych Wojen

Dla fanów przygód bohaterów z serii Star Wars stworzyliśmy Świat Rekrutów. Rekrutów Akademii Arcymistrzów, która kształci we wszystkich zakresach niezbędnych prawdziwemu rycerzowi Jedi. U nas znajdziesz i fechtunek, i łucznictwo, zapoznasz się z kosmicznym uzbrojeniem, weźmiesz udział w rozgrywkach laser paintballa czy zwyciężysz w rozgrywkach PS4. Oczywiście nie zapominamy również o innych znanych seriach, gdzie statki kosmiczne odgrywają kluczową rolę. Zaprojektuj swój własny kapitański mostek, wygraj i zbierz załogę, by stanąć w szranki z niebezpiecznymi typami z odległych galaktyk i ocalić Ziemię.

Kolonie Star Wars nie tylko dla fanów kosmicznych zabawek!

Kolonie Star Wars to dobry wybór również dla tych, którzy cenią sobie aktywne spędzanie wolnego czasu podczas wakacji. Znakomicie dobrana pula zajęć – możliwość poznania zakamarków współczesnej nauki w zakresie kosmosu, podróży kosmicznych, a także gwiezdnej nawigacji. Z drugiej strony zajęcia typowo ruchowe – gry zespołowe, wyścigi, podchody… Dla spragnionych fabularnych wrażeń i łamania zagadek – proponujemy rozgrywki w najlepsze planszówki, np. Diuna czy ucieczki z escepe roomów. Imprezy wieczorne oparte na dobrej zabawie i zdrowej rywalizacji. A do tego ogniska, projekcje filmowe, tańce. Słowem wszystko, co daje poczucie dobrego odpoczynku i zadowolenia.

Odkryj tajemnice kosmicznych przygód na obozach Star Wars!

Wakacje w stylu Gwiezdnych Wojen to nie tylko kolonie z filmami Star Wars. W naszym pałacu, kwaterze głównej, uczestnicy – rekruci otrzymują specjalne tuniki oraz emblematy, czyli herby swoich frakcji, układów czy dynastii. Dodatkowo przez cały turnus toczy się strategiczno-terenowa gra Trade’n’Conquer, która cieszy się mega popularnością i pozwala nie tylko na integrację rówieśników, ale również doskonali umiejętności przywódcze, planowania i oczywiście wytrzymałość fizyczną, gdyż lwia część rozgrywki odbywa się w formie rywalizacji na świeżym powietrzu. Najlepsze jest to, że w pałacu mieszkamy sami – bez dodatkowych turystów i gości, dzięki czemu zabawa może odbywać się na całego!

Jesteś gotowy na przygodę?

Trade & Conquer - zagraj i weź udział w warsztatach Laser Tag!

Co wyróżnia

Nasze kolonie Star Wars?

Doskonała lokalizacja

Kolonie Star Wars odbywają się w kompleksie parkowo-pałacowym w Witaszycach. Do dyspozycji uczestników pozostaje pałac, który przypomina swą budową i wnętrzami Akademię Arcymistrzów i władców mocy. Gabinety i sale do zajęć. Pokoje z łazienkami, urządzone w stylu kwater rekruckich dodają poczucia kosmicznej magii tego miejsca, a rozległy park pozwala na rozgrywki sportowe i rozgrywanie ciekawych gier strategiczno-fabularnych.

Podziemia Dworu

W kompleksie parkowo-pałacowym znajduje się również niemal 200-letni dwór. To właśnie w nim znajduje się główny sztab rekrutów, gdzie nie tylko spotykają się senatorowie, ale również odbywają się pasjonujące rozgrywki w najnowsze gry PS4. A w podziemiach dworu… Niewyobrażalna kolekcja związana ze Star Wars – setki eksponatów, figurek oraz dziesiątki zestawów LEGO, a także całe zaplecze strojów, z których nasi rekruci mogą korzystać.

Rodzinna atmosfera

Pałac może przyjąć maksymalnie kilkudziesięciu rekrutów na każdym turnusie. Panuje zatem niezwykle przyjacielska, rodzinna atmosfera. Mimo rywalizacji pomiędzy poszczególnymi zespołami, rekruci bawią się razem, grając w gry czy uczestnicząc we wspólnych imprezach wieczornych. Do największych atrakcji z pewnością należy laser paintball oraz przejażdżki terenowym jeepem po parku i okolicznych lasach. Rzadko korzysta się z telefonów – nie ma po co.

Laser Tag w cenie!

Obozy dla fanów Gwiezdnych Wojen nie mogą odbyć się bez rozgrywki Laser Taga. I tak jest u nas! Warsztaty tematyczne Star Wars obejmują godzinną rozgrywkę z użyciem bezpiecznej broni laserowej na terenie kompleksu pałacowego. Dwie drużyny, które walczą o totem. Nowoczesna broń, dwa tryby oddawania strzałów, apteczki i miejsca z dodatkową amunicją. Dodatkiem mogą być radiotelefony, które działają na znacznym obszarze bez konieczności posiadania telefonów z Internetem, by móc porozumiewać się w czasie walki. Symulacje bitewne, a na koniec możliwość wybrania najlepszego strzelca rozgrywki.

Kolonie Star Wars

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Kolonie Star Wars – od jakiego wieku przyjmowane są dzieci?
  Do Świata Rekrutów, czyli na kolonie dla fanów Star Wars, przyjmowane są dzieci w wieku od lat 10. Oczywiście niezwykle ważne jest, by dziecko było samodzielne. Natomiast ta dolna granica ustalona jest właśnie na 10 lat, gdyż program kolonii Star Wars obfituje w wiele zajęć i imprez, w czasie których uczestnicy muszą wykazać się zwinnością, siłą, umiejętnością szybkiego podejmowania decyzji oraz przede wszystkim sztuką koncentracji. Naturalnie nasi wychowawcy pomagają młodszym i chętnie zaszczepią również ducha silnej woli. Czy jest jakaś górna granica? Tak, dla wielu niestety, ale jest to pełnoletność. Po ukończeniu 18. roku życia i zakończeniu edukacji na poziomie średnim, zapraszamy do współpracy w charakterze wychowawcy bądź animatora.
 • Czy należy znać literaturę Star Wars, czy wystarczą filmy?
  Literatura Star Wars jest bardzo rozległa i wielowątkowa. Nasze kolonie koncentrują się raczej na filmach, na bohaterach, artefaktach i rekwizytach, kosmicznych statkach oraz doskonałym uzbrojeniu. Polecamy obejrzeć filmy, oczywiście jeśli jesteście w odpowiednim wieku. Natomiast dzieci młodsze wnikają do Świata Rekrutów, prowadzeni przez wychowawców już na koloniach.
 • Ile czasu uczestnicy spędzają na grach komputerowych?
  Kolonie w Czterech Światach to z założenia detoks od wszelkich urządzeń, które zastępują realną komunikację, typu telefony, tablety itd. Natomiast przez charakter samej kolonii Star Wars umożliwiamy uczestnikom rozgrywki w gry komputerowe osadzone w tym właśnie uniwersum na konsolach PS. Dlatego czas jest ściśle określony i reglamentowany przez wychowawców. Mało tego, konsole umieszczone są w sali dawnego dworu i wszyscy grający, i ewentualnie obserwujący grę są w jednym miejscu, co umożliwia również zwykłą komunikację i spędzanie czasu wspólnie. Dodatkowo te zajęcia są jednymi spośród bardzo wielu zajęć, więc zajmują maksymalnie kilka godzin w czasie całego wyjazdu.
 • Czy zajęcia z laser paintball są bezpieczne?
  Laser paintball to doskonała rozrywka, szczególnie na koloniach dla fanów nowoczesnych technologii i kosmicznych wojen. Dobrze nawiązują do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Zajęcia są w pełni bezpieczne i odbywają się według różnych scenariuszy rozgrywki, w zależności od liczebności grupy, wieku uczestników i oczywiście umiejętności grających. Zazwyczaj zajęcia laser paintball są jednymi z najlepiej ocenianych podczas pobytu w pałacu.