Cztery Światy Hugona Yorcka

Kolonie tematyczne

Kolonie tematyczne – wybierz swój ulubiony temat wakacji

Co to znaczy, że kolonie są tematyczne? Najlepsza zabawa jest wtedy, gdy dzieci i młodzież bawią się w coś: w rycerzy, w czarodziejów, w kapitanów okrętów… Snują opowieści, a przy tym mogą się poznać, zaprzyjaźnić, a przede wszystkim porozmawiać „na żywo”, a nie za pomocą Internetu. I my właśnie proponujemy wypoczynek zabawy; kolonie tematyczne w czterech klimatach. Przeniesienie się do wybranego świata jest wyzwaniem i przygodą nie tylko dla dzieci i młodzieży – naszych uczestników. To wyzwanie również dla osób dorosłych, kierownika i wychowawców oraz animatorów, którzy wskakują w przepiękne stroje i bawią się razem z dzieciakami! Prowadząc wspólne zajęcia, angażują uczestników do zawierania znajomości, przyjaźni… Są dla nich zawsze! Jak w prawdziwej zabawie!

Obozy tematyczne dla dzieci i młodzieży – odkryj swoje pasje i zacznij przygodę

Zamki i pałace są doskonałym miejscem na rozgrywanie fabularnych imprez. A my w czasie wakacji mieszkamy właśnie w pałacach i zamkach lub na terenach zamkowych kompleksów. Jakie tematy obowiązują? W każdym świecie fantasy twierdze i warownie odgrywają kluczową rolę. My bawimy się w świat czarodziejów, tropicieli, zwiadowców… Ale również w piratów, którzy podbijają pałac gubernatora wyspy, kosmiczny świat rekrutów z Akademią Arcymistrzów oraz zdobywców cennych artefaktów, jeśli zdecydujecie się na odkrywanie zamkowych krypt. Dla starszych proponujemy wniknięcie do świata Sanguinów, czyli miejsca dla łamaczy kodów, zagadek, intryg oraz tych, którzy marzą o zastaniu detektywem. Obozy tematyczne dla starszych często odbywają się w Pałacu w Racocie czy w Rybokartach, gdzie młodzież, oczywiście z wychowawcami, mieszkają w pałacu sami, bez gości hotelowych. To pozwala na rozwinięcie skrzydeł wyobraźni i zabawy, często wieczorową porą.

Tematyczne pobyty na zamku dla małych odkrywców

Programy juniorskie, ukierunkowane na integracje z rówieśnikami i adaptację najmłodszych uczestników w wieku 7-13 lat, organizowane są w czasie wakacji 2024 aż w czterech lokalizacjach: Zamku Moszna, Zamku w Baranowie Sandomierskim, Zamku Golubskim i tuż obok Warszawy – w Zamku w Pułtusku. W jakim klimacie odbywają się te tygodniowe turnusy? W temacie czarodziejów – gdyż dzieci w tym wieku uwielbiają opowieści o wróżkach, fantastycznych stworzeniach i magicznych artefaktach. Od 10. roku życia zapraszamy odkrywców przygody do zatopienia się w klimacie średniowiecznej fantasy, z łukami i grą w „Szmaragdowy Diadem”. A jeśli mowa o młodzieży, uczniach ostatnich klas szkół podstawowych czy szkół średnich, którzy po raz pierwszy opuszczają domowe środowisko, to zapraszamy na sanguinów czy rekrutów. Co jest ważne? Wszędzie z dziećmi i młodzieżą bawią się zaangażowaniu i uśmiechnięci wychowawcy, a opiekę nad całym turnusem sprawuje doświadczony, znany nam od lat kierownik wypoczynku.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze kolonie tematyczne?

Wakacje dla fanów Harry’ego Pottera!

Wspólna zabawa w Magiczny Świat Czarodziejów to program na kolonie tematyczne dla fanów literatury fantasy, w której czarodziejska peleryna, różdżka, magiczne zwierzęta to podstawa. Jeśli „kolonie Harry Potter” interesują Cię najbardziej, świetnie trafiłeś!

Aktywny wypoczynek w średniowiecznym klimacie!

Zwiadowcy, Drużyna, Tolkien. Drugim proponowanym klimatem jest Tajemniczy Świat Tropicieli. Ten temat na kolonie dla dzieci i młodzieży spodoba się każdemu, kto nie boi się wyzwań, zadań i misji indywidualnych w zamkowym parku. Fechtunek, łucznictwo, turnieje średniowieczne, dużo śmiechu podczas zabaw plebejskich. Świetna rozrywka dla fanów Tolkiena, Flanagana i gier typu Diablo!

Kreatywne zajęcia i imprezy w pałacu!

Kosmiczny Świat Rekrutów wciągnie każdego miłośnika Gwiezdnych Wojen, LEGO, kosmicznych technologii i drużynowych zmagań w oryginalne gry terenowe. Kreowanie pancerzy przyszłości, zabawa w Rycerzy Jedi oraz senatorów i kanclerza są świetnym wątkiem na organizacje czasu. Mocne wrażenia robi sama kolekcja Star Wars w podziemiach stuletniego Dworu. Obozy tematyczne nie mogłyby się obyć bez laserowej broni, zajęcia z Laser Tag to gwóźdź programu!

Wakacje dla młodzieży z pomysłem!

Choć starsza młodzież odnajduje się doskonale w każdym temacie, to mamy dla nich coś extra. Zabawa rodem z detektywistycznych przygód Sherlocka. Questy, zagadki, tajemnica, współpraca… Każdy ma do wykonania zadanie, o którym nie wie nikt inny. Intrygujący Świat Sanguinów to propozycja dla lubiących mocne wrażenia i nieoczekiwane zwroty akcji.

Kolonie tematyczne

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Kolonie tematyczne – od jakiego wieku?
  Na kolonie tematyczne do Czterech Światów można zapisać dziecko już w wieku 7 lat. Organizujemy specjalne tematyczne programy dla dzieci młodszych, np. Czarodzieje Junior.
 • Jak wybrać temat odpowiedni dla mojego dziecka?
  Rodzice znają najczęściej swoje dziecko najlepiej i wiedzą, czym się interesuje. Nasze kolonie dla dzieci z pasją posiadają szeroki wachlarz tematów zainteresowań dzieci i młodzieży.
 • Czy na koloniach wszystkie zajęcia są tematyczne?
  Zdecydowana większość kolonii mają podobny rytm dobowy: trzy posiłki a między nimi zajęcia i imprezy. Na koloniach tematycznych jest podobnie, niemniej nie tylko zajęcia są tematyczne, związane z motywem głównym kolonii, ale całe kolonie, nazewnictwo, pewne czynności, celebrowanie wydarzeń odbywają się w magicznym, tropicielskim, kosmicznym klimacie.
 • Gdzie odbywają się kolonie tematyczne 2024?
  Kolonie tematyczne w Polsce odbywają się w jedenastu malowniczych lokalizacjach, w pałacach i zamkach, co nadaje jeszcze lepszego klimatu dla określonego tematu kolonii.