Cztery Światy Hugona Yorcka

Obozy językowe

Obóz języka angielskiego z Harrym Potterem w zamku? Tego jeszcze nie było!

Doskonałe połączenie zainteresowania Światem Czarodziejów z nauką języka angielskiego. Nie wiadomo, jak będzie wyglądać letnia turystyka dzieci i młodzieży. Wiemy, że wielu mieszkańców Czterech Światów i nie tylko, wszystkich uczniów, wyjeżdżało latem na obozy języka angielskiego, by ćwiczyć bazowe umiejętności językowe razem z native speakerem. Chcąc sprostać Państwa zapytaniom o taką możliwość w Polsce, u nas, we współpracującymi z nami zamkami – odpowiadamy: Tak! Latem 2024 będzie to możliwe.

Kolonie Harry Potter po angielsku!

Uruchamiamy trzy letnie turnusy Świata Czarodziejów, na których tworzymy grupy mówiące wyłącznie w języku angielskim. Na zajęciach, imprezach oraz w codziennym kolonijnym życiu nasi Czarodzieje będą szlifować język zarówno pod okiem native speakera, jak i lektorów języka angielskiego. Gdzie odbędą się owe magiczne kolonie językowe? W Zamku w Pułtusku oraz w Pałacu Racot. Program dedykowany jest w szczególności uczniom starszych klas szkoły podstawowej i oczywiście szkół średnich.

Jak wygląda dzień na obozie języka angielskiego?

Wakacyjny turnus z językiem angielskim rozpoczyna się wprawdzie obiadem, po którym prezentowane są zasady pobytu i uczestnicy po raz pierwszy mają szansę zwiedzić zamek czy pałac. Wieczorem tego dnia, po uroczystej kolacji, odbywa się uroczysty przydział do domów. Do domów, czyli grup zabawowych, wzorowanych nie tylko na Hogwarcie Harry’ego Pottera, ale w ogóle na systemie edukacji Wielkiej Brytanii. Następne dni wypełnione są warsztatami, prowadzonymi w języku angielskim, np. fantastyczne stworzenia czy kreślenie starożytnych run. Wieczory spędzamy razem – na tematycznych imprezach. Do najbardziej lubianych przez uczestników obozów językowych należą: bal czarodzieja czy rozegranie epizodu fabularnego, czyli rozwiązania sezonowej zagadki – a w każdym zamku i pałacu ta zagadka jest inna! Turnus kończy gala, w czasie której uczestnicy otrzymują specjalne uroczyste obwieszczenia, czyli takie pamiątkowe dyplomy.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze obozy językowe?

Program

Obóz językowy w Czterech Światach to nie tylko takie zajęcia z angielskiego, jakie znamy ze szkoły. U nas języka uczymy się poprzez udział w zajęciach i imprezach, inspirowanych literaturą J.K. Rowling. Świat Czarodziejów po angielsku. Zajęcia z historii i legend, spirografii, zielarstwa, numerologii pozwolą na znaczne rozbudowanie zasobu słownictwa, nie wspominając o imprezach i grach fabularnych, w których uczestnicy będą mogli wykazać się czynną znajomością języka.

Lokalizacja

A to wszystko w przepięknych polskich zabytkach. Zamek w Pułtusku, około 60 minut drogi samochodem od Warszawy oraz w dawnej rezydencji prezydentów RP w Racocie. Samo mieszkanie w zamku, poruszanie się po zamkowych salach, wśród świec i kominków wzbudza poczucie radości i czyni atmosferę niezwykłą. Zdecydowanie mówiąc w języku angielskim, nie tylko można poczuć się jak w Hogwarcie, ale nawet wyobrazić sobie, że mieszkamy na dworze brytyjskiej królowej.

Edukatorzy

Zupełnie w odróżnieniu od znanych kolonii i obozów językowych, u nas edukatorami są znani nam wychowawcy wypoczynku. Jednym z edukatorów, arcymistrzów jest np. postać, która od 13. roku życia mieszka w Anglii. I przyjeżdżała do Polski na kolonie do zamków, by uczyć się polskiego. Teraz role się odwrócą! Wtórować mu będą edukatorzy polscy, którzy obok doskonałej znajomości języka angielskiego na poziomie C2 są fanami fantastycznych światów i niejednokrotnie przeczytali Harry’ego w oryginale.

Transport

Lokalizacje znajdują się w centralnej i zachodniej części Polski. Ale nie ma problemu, gdyż organizujemy transport z większych polskich miast. Z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic. Transport ma charakter kolejowo-autokarowy lub autokarowy, w zależności od wyboru miasta transportowego i lokalizacji. Oczywiście można również dowieźć dziecko osobiście do zamku w pierwszym dniu turnusu. Wszystkie turnusy rozpoczynamy obiadem, a kończymy śniadaniem za 10 nocy.

Obozy językowe

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Obozy językowe w Czterech Światach – od jakiego wieku?
  Obozy językowe w Zamku w Pułtusku oraz Pałacu Racot organizujemy dla dzieci i młodzieży od lat 14. Ważne jest, by uczestnik znał już podstawy języka angielskiego, gdyż nauka samego języka będzie odbywać się jeden raz dziennie przez godzinę lekcyjną. Dlaczego? Dlatego, że wszystkie zajęcia na koloniach będą prowadzone w języku angielskim – i to będzie największa nauka, osłuchanie się z językiem oraz możliwość swobodnej wypowiedzi w ramach interesującej tematyki.
 • Obozy językowe – podział na stopień zaawansowania?
  Na każdym turnusie organizujemy jedną lub dwie grupy, które całą kolonię przeżyją w języku angielskim. Grupy będą maksymalnie 12-osobowe, by zintensyfikować pracę nad kluczowymi kompetencjami językowymi. Dlatego podział na stopień zaawansowania raczej nie będzie możliwy. Niemniej udział bardziej i mniej zaawansowanych językowo uczestników w obrębie jednej grupy może również pozytywnie wpłynąć na naukę języka.
 • Obozy językowe – w jakich warunkach mieszkają uczestnicy?
  Nasze kolonie i obozy organizujemy w przepięknych polskich zamkach. Warunki mieszkaniowe są zbliżone w każdym z nich. We wszystkich pokojach znajdują się łazienki, a budynki, w których zakwaterowani są uczestnicy znajdują się w zabudowie kompleksów zamkowo-parkowych. Całość jest ogrodzona i chroniona przez całą dobę. Wyżywienie z kolei odbywa się w salach restauracyjnych, a posiłki serwowane przez zamkowe kuchnie. Do dyspozycji uczestników w ramach realizacji zajęć i imprez pozostaje wiele sal i pomieszczeń zamkowych, np. dziedzińce czy stylizowane sale historyczne.
 • Czy są potrzebne materiały językowe do nauki?
  Nie. Uczestnicy otrzymują skrypty w języku angielskim, ze słownictwem i strukturami gramatycznymi przy okazji uczestniczenia w zajęciach typowo językowych oraz tych wynikających z programu Świata Czarodziejów. Poza materiałami w pakiecie każdego uczestnika znajduje się peleryna czarodzieja z kapturem, drewniana różdżka, herb oraz długopis, zeszyt i świadectwo ukończenia programu.
 • Jak zarezerwować miejsce?
  Miejsca na obozy językowe można zarezerwować albo dzwoniąc pod numer 504 540 004, od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 – 17:00, albo poprzez panel rezerwacji na stronie www. Wybierając panel rezerwacji, należy wybrać konkretny turnus w Zamku w Pułtusku czy w Pałacu Racot i przejść trzyetapowy proces rezerwacji miejsca, którego finałem będzie otrzymanie maila na Państwa skrzynkę. W momencie potwierdzania rezerwacji przez Biuro Obsługi Klienta w ciągu maksymalnie kilku dni od momentu złożenia rezerwacji, najczęściej w następnym dniu roboczym, osoba potwierdzająca zapyta, czy wybierają Państwo opcję z językiem angielskim. Taka informacja zawarta będzie również w przesłanej do Państwa umowie, po potwierdzeniu rezerwacji.