Cztery Światy Hugona Yorcka

Zimowiska dla młodzieży

Zimowiska dla młodzieży: spędź niezapomniane ferie

Jesteś już prawie dorosły? Zimowe sporty nie są dla Ciebie? Albo już świetnie jeździsz, ale co to za frajda z rodzicami? I oczywiście masz kupę wolnego czasu w czasie ferii zimowych, koniecznie wybierz się na aktywne zimowisko dla młodzieży… Dokąd? Do ZAMKU!!! Zimowa przygoda młodzieży to moc zimowych atrakcji każdego dnia! Co jest dla nas ważne? Ważne jest, byś się u nas dobrze czuł, świetnie bawił i wspominał z radością i uśmiechem! Świetna kadra zapewni zimowe rozrywki na świeżym powietrzu, ale także wszelkie gierki logiczne i umysłowe. Tylko u nas możesz wybrać sobie postać, którą będziesz przez magiczne siedem dni. Chcesz być mądrym władcą, potężnym magiem, sprytnym i cwanym szpiegiem, a może wielkim radżą? Nie ma sprawy! Kimkolwiek zechcesz się stać na czas aktywnego zimowiska dla młodzieży, staniesz w szranki nie tylko ze swoimi rówieśnikami, ale również z wielkimi mistrzami, bohaterami, a nawet legendami Czterech Światów, którzy być może sprawią, że nogi ugną Ci się w kolanach!

Oferta młodzieżowych zimowisk – nasze propozycje na ferie dla młodzieży

No i co z tego, że zimowisko dla młodzieży jest w zamku? Dużo z tego! Jest śnieg i świetna pogoda, to: walczymy w ośnieżonym parku, budujemy fortece, używamy sprytu i pomysłowości w podchodzeniu przeciwnej drużyny; nocą – pochodnie, spoglądanie w niebo pełne gwiazd z dala od miast, ognisko, chorągwie na wietrze… Jest śnieg i świetna pogoda, ale wolimy spędzać czas przy zamkowym kominku grając w gry i karciane, i RPG, i planszówki… Nie ma śniegu? – Stylizowane zamkowe sale są w stanie przetrzymać nasze harce, tańce, śpiewy, gry fabularne… Jakieś zajęcia? Owszem, zawsze do wyboru: masz ochotę wypocząć, zapisz się na relaksację; masz ochotę się czegoś dowiedzieć, zapisz się na zajęcia typu: kryptografia, kartoznawstwo, zielarstwo… Masz ochotę na aktywności: fechtunek, łucznictwo, walka wręcz… Zajęcia artystyczne na zimowiskach dla młodzieży przewidziane są również, np. sztalugi… A właściwie malowanie na sztalugach. Kadra w czasie zimowiska dla młodzieży jest dobrana tak, by odpowiedzieć na potrzeby każdego wymagającego nastolatka!

Cztery Światy Hugona Yorcka zimą dla nastolatków

Jakie atrakcje na zimowiskach dla młodzieży przygotował Hugo Yorck? Program obozów dla młodzieży oparty jest w głównej mierze na chęci zintegrowania nastolatków bez konieczności „siedzenia w telefonach”. Zatem zimowa aktywność dla młodzieży wymaga współpracy oraz dobrej komunikacji, np. przygotowywanie rozgrywania epizodów fabularnych dla młodszych uczestników, wspólne rozwiązywanie zadań, questów i misji itp. Zimowa przygoda dla młodzieży w Czterech Światach to głównie programy masterskie, ale dla pierwszorocznych również nie tylko znajdzie się miejsce, ale i świetna zabawa. Przygoda na zamku sama w sobie jest atrakcją, zwłaszcza jeśli przybywa się do niego po raz pierwszy. Natomiast hit sezonu zimowego dla młodzieży to program „Chill & Bounce”, czyli nocne eskapady, nocne rozgrywki, a do południa magia relaksacji – dla niektórych to pewnie będzie spełnienie młodzieżowych marzeń!

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze zimowiska dla młodzieży?

W jakim klimacie? Twoim!

Co Ci w duszy gra? Może detektyw, policjant, prokurator??? Koniecznie przyjedź na obóz zimowy dla młodzieży w stylu Sherlocka Holmesa w świecie Sanguinów! A może rycerz… Książę na białym koniu? Księżniczka władająca sztyletem? Zapraszamy na zimowisko dla młodzieży uwielbiającej fechtunek, łucznictwo, tropienie czy nawet konną jazdę! A może chciałbyś odpoczywać i za sprawą czarodziejskiej różdżki niech rzeczy się dzieją? Magiczny zimowy świat czarodziejów to coś w sam raz dla Ciebie!

STOP dla nudziarzy.

Na nasze obozy zimowe dla młodzieży przyjeżdżają osoby chętne do współpracy, chętne do wspólnych wyzwań, zadań i rówieśniczej rywalizacji. Rekreacja przy filmie? Owszem, ale po imprezie wieczornej. Partyjka w remika? Tak, na ciszy poobiedniej. Ale poza tym udział w zajęciach, aktywnościach, a przede wszystkim poznawanie świata, ludzi i tajemnic urokliwego zamku. Zaangażowani i uśmiechnięci uczestnicy tworzą razem naprawdę super atmosferę!

Cześć! Skąd jesteś?

Dzięki temu, że na zimowiska dla licealistów nie przyjeżdżają całe klasy, które często są hermetyczne społecznie, a indywidualne postacie, można poznać ludzi z całej Polski. Spotkać osoby o podobnych zainteresowaniach i pasjach. Zaprzyjaźnić się z nimi i utrzymywać kontakt nie tylko w czasie ferii zimowych i wakacji. Prawdopodobnie nie ma takiego powiatu w Polsce, z którego nie byłoby przybysza do Czterech Światów. Dlatego warto wybrać się na przygodę na zamku!

Zostań u nas na dłużej!

Zdecydowana większość kadry wychowawczej Hugona Yorcka wywodzi się z byłych uczestników zimowisk i kolonii dla młodzieży. Atmosfera naszych wyjazdów jest tak niesamowita, że nie chce się opuszczać Czterech Światów. Dlatego organizujemy kursy i szkolenia dla młodych wychowawców oraz imprezy 18+, na których można poznać siebie nawzajem i zacieśnić relacje. Warto dodać, że wszystkie inicjatywy w pałacach i zamkach mają temat przewodni, zaczerpnięty z kręgów fantastycznych światów, historii lub mitologii.

Zimowiska dla młodzieży

Dołącz do zimowej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Ferie zimowe dla młodzieży – jaki program wybrać?
  Poszukując najlepszego zimowiska dla młodzieży, należy w generatorze przygody skupić się na programach oznaczonych jako „master”. Wyjazd na mistrzowskie programy gwarantuje spotkanie uczestników 14+. Dodatkowo starsza młodzież zazwyczaj wybiera programy w kosmicznym świecie rekrutów oraz w Świecie Sanguinów, czyli naszych Odkrywców Tajemnic. Dużą popularnością cieszy się również sekret zamkowej krypty, na bazie przygód Indiana Jonesa. Jeśli interesuje Cię coś innego, zadzwoń do Biura Obsługi i sprawdź, czy są tam uczestnicy w Twoim wieku.
 • W jakim terminie organizowane są obozy zimowe dla młodzieży?
  Obozy zimowe dla młodzieży w Czterech Światach organizowane są w terminach ferii wszystkich województw. Dzięki czemu nie ma problemu, by wyjechać do swojej ulubionej lokalizacji czy na wybrany program również zimą. Ważne jest, by wcześniej zarezerwować miejsce, gdyż oferta zimowa dostępna jest już od połowy września poprzedniego roku. Dlatego jeśli zależy Wam na czymś konkretnym, warto zarezerwować miejsce do końca października.
 • Jadę po raz pierwszy… Poznam kogoś?
  Tak! W karcie kwalifikacyjnej znajduje się pole dot. Twoich sugestii związanych z zakwaterowaniem. Jeśli jedziesz z przyjacielem, przyjaciółką, możesz poprosić o wspólny pokój. Ale jeśli jedziesz zupełnie sam, sama, wtedy kierownik najpewniej zakwateruje Cię z kimś, kto również jedzie sam. To daje możliwości na poznanie rówieśników o podobnych zainteresowaniach i pozwala przeżyć zimowe kolonie dla młodzieży w naprawdę dobrej atmosferze. Program obozów dla młodzieży jest naprawdę bogaty w warsztaty integracyjne. U nas nigdy nie będziesz sam!
 • Gdzie odbywają się obozy zimowe dla młodzieży?
  Nasze młodzieżowe zimowiska odbywają się od lat w pałacach i zamkach w całej Polsce. Jest to doskonała alternatywa dla zimowisk w górach czy nad morzem. Przestrzeń parkowa wokół naszych lokalizacji daje nieorganiczne możliwości w zakresie zimowych aktywności na świeżym powietrzu. A jak pogoda jest kiepska lub śniegu brak: stylizowane sale, komnaty i pokoje wspólne umożliwiają realizację super warsztatów i imprez. Gdzie dokładnie znajdują się nasze zamki? Zamek Czocha – Dolny Śląsk, tutaj jeśli masz powyżej 14 lat i byłeś już koloniach czy zimowisku w Czterech Światach, wybierz program Czarodzieje Master. Zamek Kliczków – Dolny Śląsk – oferta dla młodzieży to program: Tropiciele Master, Zamek Moszna – Opolszczyzna – piękny, baśniowy zamek z ofertą specjalną, czyli program „Chill & Bounce”. Dalej Zamek w Baranowie Sandomierskim, gdzie odbywa się popularny program dla nastolatków Świat Sanguinów. Zamek w Baranowie Sandomierskim jest na Podkarpaciu, podobnie jak Zamek w Krasiczynie. Krasiczyn z kolei to również Świat Sanguinów oraz program specjalny „Sekret Zamkowej Krypty”. I wreszcie Pałac Witaszyce, położony niedaleko Jarocina w Wielkopolsce. Tutaj szczególnie dla nastolatków polecamy program Rekruci Master. Zawsze możesz zajrzeć na mapę, znajdującą się na stronie głównej i wybrać coś dla siebie.