Cztery Światy Hugona Yorcka

Zimowiska dla Najmłodszych

Zimowiska dla najmłodszych – propozycja pełna zabawy i atrakcji

Jeśli Twoje dziecko rozpoczęło już naukę w szkole, najwyższy czas zadbać o regenerację jego sił i motywacji w czasie ferii zimowych! Zimowiska dla najmłodszych w pałacach i zamkach to najlepsza okazja, by to uczynić. Zatopienie się w swojej ulubionej bajce, przeżywanie niecodziennych zajęć i imprez oraz rówieśnicza rywalizacja z dziećmi z całej Polski, to naładuje akumulatory na następne kilka miesięcy szkolnej nauki. Opiekuńczy i uśmiechnięci wychowawcy, dobry program i mnóstwo gadżetów, artefaktów i drobiazgów… Warsztaty i zajęcia: zarówno dla moli książkowych, jak i „żywych sreber” uwielbiających aktywności sportowe, psoty i wszelki ruch. Dodatkowo zabawy są tematyczne: czarodzieje, tropiciele i zwiadowcy, odkrywcy, pasjonaci Gwiezdnych Wojen itp. To wszystko czeka tuż obok. Zimowiska w terminach ferii zimowych wszystkich województw, a do wyboru ciekawe lokalizacje na Dolnym Śląsku, Podkarpaciu czy Opolszczyźnie.

Ferie zimowe dla dzieci? Tak! Zostań mieszkańcem Czterech Światów!

Dlaczego wybrać zimowisko dla najmłodszych w klimacie fantasy? Bo dzieci uwielbiają bajki! A my nie tylko te bajki opowiadamy czy czytamy… My je tworzymy, a właściwie pomagamy współtworzyć Państwa dzieciom, bo u nas każdy może poczuć się jak rycerz czy księżniczka, wróżka, czarodziej i spełniać swoje marzenia. Zamkowa czy pałacowa atmosfera, doskonała zamkowa kuchnia, której szef niejednego niejadka już przekonał do spróbowania pomidora, brokułu czy nawet kalafiora. A przede wszystkim magia zabawy w bajkowy świat Andersena, Disneya, Rowling czy Flanagana. To czyni nasze zimowiska dla najmłodszych niepowtarzalnymi i niezapomnianymi. Zawsze polecamy zimowisko dla najmłodszych jako rozpoczęcie przygody w Czterech Światach. Udział w tematycznych feriach jest pierwszym krokiem do tego, by w następne wakacje i ferie przenosić się do zimowej czy letniej rodziny znajomych i przyjaciół z całej Polski. Hugo Yorck słynie z tego, że znajomości zawarte tutaj, w czasie ferii czy wakacji, naprawdę mogą przetrwać nawet pięciomiesięczną i kilkuset kilometrową rozłąkę. Dlatego warto zapewnić swojemu dziecku znajomość i przyjaźń „na żywo”!

Zimowiska obozy dla dzieci – gwarancja aktywnego wypoczynku w malowniczych okolicach

Chcesz, aby Twoje dziecko stało się bardziej samodzielne, nawiązało nowe znajomości i przyjaźnie? Koniecznie zaproponuj mu spędzenie ferii na zimowisku dla najmłodszych w pałacu lub zamku! Na czym polega aktywny, zimowy wypoczynek? Dla nas zimowisko to siedem dni skoncentrowanej zabawy. Rozpoczynamy obiadem w pierwszym dniu zimowiska, a pierwszy wieczór to uroczysty przydział do grup zabawowych, w zależności od programu: przydział do domów, rodów, bractw, układów czy frakcji. Kolejne dni to często poranna przebieżka, trzy godziny warsztatów do obiadu, kolejne trzy po obiedzie i jeszcze finałowa gra wieczorna, która kończy się tuż przed ciszą nocną. Każdy dzień wypełniony jest zajęciami i imprezami, które organizujemy tak, jak to na zamku przystało – z przytupem. Gorąco zachęcamy do zajrzenia na nasze ubiegłoroczne fotorelacje z zimowiska dla najmłodszych z pałaców i zamków.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze zimowiska dla najmłodszych?

Szczególne podejście

Od momentu chęci rezerwacji miejsca, aż do zakończenia zimowiska i szczęśliwego powrotu do domu jesteśmy do Państwa dyspozycji. Kierownicy dbają o szczegóły związane z zakwaterowaniem i realizacją programu, a wychowawcy non stop opiekują się Państwa dziećmi. Podkreślamy, że nasza kadra systematycznie podnosi swoje kompetencje na warsztatach i szkoleniach, szczególnie jeśli chodzi o zajmowanie się i troskę nad najmłodszymi uczestnikami. Dobry algorytm zakwaterowania i praca w mniejszych grupach zadaniowych ułatwia aklimatyzację i nawiązanie znajomości.

Cierpliwość i wytrwałość

Jesteśmy cierpliwi, wytrwali i wyrozumiali. Wiemy, w jaki sposób sprawić, by najmłodsi nasi uczestnicy czuli się u nas dobrze. Poświęcamy im czas i uwagę, tłumaczymy i pokazujemy. Wielokrotne spacery po zamkowych korytarzach umożliwiają zapamiętanie drogi do wychowawcy. Pomagamy w zajęciach, dbamy o to, by dzieci chodziły najedzone, czyste i uśmiechnięte. Wszystko po to, by każdy miał jak najlepsze wspomnienia z bezpiecznego obozu zimowego dla dzieci.

W zamku jak w domu

Dbamy o rodzinną atmosferę. Wielkość zamków i pałaców może początkowo przyprawić o zawrót głowy naszych nowych mieszkańców. Dlatego chętnie pomagamy im w odnalezieniu się w nowej, bajkowej rzeczywistości. Zajęcia integracyjne czy rozmowy z opiekunami pomagają w aklimatyzacji i pozwalają, szczególnie najmłodszym, poczuć się u nas jak w domu. Dodatkowo nasza kadra jest najczęściej urozmaicona. Niemal na każdym turnusie zarówno mężczyźni, jak i kobiety pełnią funkcję wychowawcy, bo wiemy, że jedni wolą bawić się ze „starszymi chłopakami”, inni chcą o swoich rozterkach porozmawiać wyłącznie ze „starszą dziewczyną”.

Zaciekawiamy

Zimowe wyjazdy dla dzieci to kilka dni pełnych atrakcji i zajęć. Dbamy o to, by każde było inne, by każde było z odrobinę innej dziedziny. Wiemy, że mali członkowie naszej społeczności jeszcze nie wiedzą, co tak naprawdę ich pasjonuje i może zainteresować bardziej. Dlatego staramy się zaciekawiać ich czy to opowieściami i legendami zamku, czy sztuką, muzyką, tańcem, ale też sportem, fechtunkiem czy savoir vivre.

Dreszczyk emocji na imprezach wieczornych

Pomagamy najmłodszym stawiać pierwsze kroki na scenę. Zaśpiewać, zatańczyć, zagrać dla niewielkiej publiczności, ale w jakim otoczeniu. Wspaniałe sale i dziedzińce zamkowe to doskonałe miejsca na debiuty. Dla najmłodszych organizujemy specjalne kategorie, by móc choć trochę porywalizować z rówieśnikami, ale też podejrzeć, jak przygotowują się do występów starsi uczestnicy. Zdrowe i bezpieczne podejście naszych wychowawców do najmłodszych uczestników pomaga im w aklimatyzacji i zniesieniu pierwszej rozłąki z domem.

Zima pełna atrakcji!

Sanki, ślizgacze, wznoszenie budowli ze śniegu, bitwy na śnieżki na terenie kompleksów pałacowo- parkowych… A gdy śniegu brak, odpowiednio dobrane zajęcia: integrujące, rozwijające pasje i zainteresowania, poczucie własnej wartości, a przede wszystkim ukierunkowane na radosną zabawę. Dodatkowo w Zamku Kliczków korzystamy z przyzamkowego lodowiska, chyba jedynego w tak zacnej scenerii, a na pewno jedynego w Czterech Światach. Na tropicieli do Kliczkowa warto zatem zabrać własne łyżwy!

Zimowiska dla Najmłodszych

Dołącz do zimowej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Zimowiska dla najmłodszych, czyli od jakiego wieku?
  Na zimowiska dla najmłodszych zapraszamy samodzielne dzieci już od 7 roku życia. Odpowiednio krótszy czas zimowiska dla najmłodszych to szansa na dobrą aklimatyzację w nowym dla dziecka środowisku. Małoliczne grupy zadaniowe i tematyczne niwelują możliwości powstania ewentualnych konfliktów oraz przede wszystkim budują poczucie wspólnoty. Zaangażowani wychowawcy potrafią doskonale zorganizować każdą chwilę, by sprostać oczekiwaniom dzieci.
 • Jak wygląda zimowisko dla najmłodszych?
  Zimowa przygoda dla najmłodszych w zamkach i pałacach to siedmiodniowe pobyty w wybranej tematyce. Zajęcia rozpoczynamy po śniadaniu około 10:30 i prowadzimy aż do około 21:30. Zawsze przynajmniej dwa razy dziennie wychodzimy pobawić się w parku czy na spacer, czy rozegrać fabularno-terenową grę – więc aktywności na świeżym powietrzu nie brakuje. Wieczory spędzamy wspólnie, poznajemy się, śpiewamy, tańczymy, przebieramy w ulubione bajkowe postaci. Część warsztatów ma zabarwienie stricte edukacyjne, tzn. ćwiczy podstawowe umiejętności: nie tylko czytanie ze zrozumieniem czy aktywne słuchanie, ale przede wszystkim umiejętności związane z socjalizacją w grupie, odkrywanie i poznawanie siebie oraz nawiązywanie znajomości w oparciu o dobre relacje z rówieśnikami.
 • Jak wygląda kwestia pokoi i kontaktu z dzieckiem?
  O zakwaterowaniu uczestników na zimowiskach decyduje kierownik wypoczynku. Bierze on pod uwagę w pierwszej kolejności Państwa prośby, co do wspólnego zakwaterowania znających się i przyjaźniących młodych uczestników. Jeśli Państwa dziecko jedzie samo, co zdarza się bardzo często, wówczas kierownik dobiera uczestników pod względem wieku. Pokoje są maksymalnie 6-osobowe. Najmłodszym nie polecamy wzięcia telefonów komórkowych. Kontakt z dzieckiem może odbywać się spokojnie przez kierownika. Numer otrzymają Państwo na siedem dni przed rozpoczęciem turnusu. Natomiast jeśli zdecydują się Państwo na przekazanie dziecku telefonu komórkowego, warto pamiętać, że telefon taki jest deponowany u kierownika czy wychowawcy dziecka i udostępniany na około 60 minut dziennie – w czasie ciszy poobiedniej.
 • Zimowiska dla najmłodszych – jaki program wybrać?
  Najbardziej popularnym programem na ferie zimowe i jednocześnie polecanym przez Organizatora dla najmłodszych jest Świat Czarodziejów dla fanów Harry’ego Pottera lub jeśli ktoś dopiero stawia pierwsze kroki w światach fantasy – program „Księżniczki i Rycerze”. Program ten pasuje niemal do każdego zamku i pałacu, gdyż wszystkie nasze lokalizacje są bajkowe, a tereny wokół malownicze i z fantastyczną, pozytywna aurą. Księżniczki i Rycerze obejmują zajęcia i imprezy wywodzące się wprost ze znanych bajek i baśni, które dzieci bardzo dobrze znają, dlatego mogą poczuć się u nas swobodnie.