Cztery Światy Hugona Yorcka

Kolonie Harry Potter

Kolonie Harry Potter – wyprawa do magicznego świata

Czy to są kolonie dla fanów Harry’ego Pottera? Tak! Jeśli uwielbiasz czytać serię J.K. Rowling lub oglądać przygody Harry’ego na dużym ekranie i chciałbyś choć na chwilę podejrzeć, jak ten świat wygląda, zapraszamy do Świata Czarodziejów Hugona Yorcka. Nasze kolonie Harry Potter to: peleryna oraz haftowany herb dla każdego uczestnika, które może zabrać ze sobą do domu. Dodatkowo manufaktura przygotowuje po jednej różdżce dla czarodzieja, do której w pamiętniku podróżnika znajdziesz certyfikat. W programie kolonii dla dzieci z Harrym Potterem znajdują się m.in. zajęcia z transmutacji, zielarstwa, magicznych zwierząt, Run Starożytnych oraz imprezy rozgrywane w wielkich zamkowych salach, niczym w Hogwarcie, np. bale maskowe, turnieje. Sport? Oczywiście – quidditch i wiele innych gier, zabaw na świeżym powietrzu.

Wyprawa niczym do Hogwartu – kolonie tematyczne dla fanów Harry’ego Pottera!

Mówi się, że co dla każdego, to dla nikogo. Ale nie u nas! Dlaczego? Przez liczbę wychowawców i animatorów oraz starannie zaplanowany program. Na naszych koloniach o tematyce Harry’ego Pottera pulę wychowawców tworzą przede wszystkim pasjonaci dobrej zabawy w klimacie fantasy. Nie ma problemu, by ktoś przebrał się za postać, a tym bardziej nie ma, by ktoś taką postacią pozostawał przez cały turnus. To wzmacnia jeszcze bardziej poczucie dobrej zabawy nie tylko wśród najmłodszych, ale też i starszej młodzieży. Poszczególne zajęcia wynikają wprost z oryginalnego scenariusza czyli kilkunastu kart przygody, które heroldzi odczytują na posiłkach. Zajęcia i imprezy dostosowywane są do wieku i zainteresowań uczestników. W jednym czasie może odbywać się kilka rodzajów zajęć tak, by każdy uczestnik mógł wybrać coś dla siebie, stąd grupy zabawowe są mniejsze, niż gdzie indziej, przez co atmosfera jest niepowtarzalna!

Aktywności na koloniach z Harrym Potterem

Oto, jak wygląda dzień i cała przygoda w Świecie Czarodziejów. Tuż po pierwszej, uroczystej kolacji, nadchodzi moment przydziału do domów na czas wyjątkowego pobytu w zamku, a jeszcze przed pierwszą ciszą nocną, młodzi Czarodzieje poznają swoich wychowawców, Arcymistrzów, których nazywamy również profesorami. W kolejne dni, zaraz po śniadaniu serwowanym przez pałacową czy zamkową kuchnię, rozpoczynają się warsztaty. Część z nich inspirowana jest przygodami młodego czarodzieja, a część to już zajęcia typowe dla Świata Czarodziejów HY, czyli integracja, gra w Bohalendy czy odkrywanie sekretów zamkowych pomieszczeń. Na finał każdego dnia zaplanowana jest impreza, np. bal czy Trójmagiczny Turniej. Obozy dla fanów Harry’ego powinny obfitować w wieczorne misje i nocne eskapady dla starszych – tak też jest u nas, zwłaszcza na programach masterskich, czyli Świecie Czarodziejów dla młodzieży pow. 14 roku życia. Całą przygodę kończy rozegranie epizodu fabularnego, w czasie którego i wychowawcy, i uczestnicy rozwiązują kluczową zagadkę. Wszystko to w akompaniamencie strojów, artefaktów i rekwizytów, które w połączeniu z tajemniczą atmosferą zamku bądź pałacu, budują naprawdę najlepsze wspomnienia z wakacyjnego pobytu w Czterech Światach.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze kolonie Harry Potter?

Fotorelacja

U nas fotorelacja z kolonii Harry Potter publikowana jest błyskawicznie, gdyż jeszcze wieczorem lub zaraz następnego dnia na stronie internetowej dostępne są fotografie z aktualnie trwających turnusów. Dodatkowym plusem jest to, że prezentowane zdjęcia są w jakości ich wykonania, nie zmniejszamy fotografii, by zarówno rodzice, jak i sami uczestnicy przygody, mogli je pobrać w dobrej jakości i zamieszczając w albumie, stworzyć sobie pamiątkę z pobytu w zamku / pałacu na lata.

Przyjazna Obsługa Klienta

Chcesz zawitać w Czterech Światach po raz pierwszym? Fanowskie obozy Harry Potter przypadły Ci do gustu, ale nie wiesz, który zamek wybrać na pierwszą przygodę? Nie ma sprawy, zadzwoń do nas lub napisz e-mail, a specjaliści z Biura Obsługi doradzą Ci, którą lokalizację wybrać na początek, gdzie zapisały się dzieci w wieku Twojego dziecka. Dodatkowo naszym atutem jest to, że sama rezerwacja nie wiąże się z żadnymi opłatami. Najpierw możesz zapoznać się z ofertą i kompletem dokumentów, który trafia na Twojego maila, a później podjąć ostateczną decyzję.

Wielki bal przed trzecim zadaniem Turnieju Trójmagicznego!

Bale i imprezy wieczorne to nasza specjalność! A bal przed trzecim zadaniem turnieju jest jedną z najlepiej ocenianych imprez podczas całego pobytu w Świecie Czarodziejów. Muzyka, światła, dymnice, pyszne jedzenie w największej zamkowej sali lub pod gwiazdami na zamkowym dziedzińcu… A tuż po nim grupa najstarszych śmiałków z lampionami wyrusza, by spotkać się w oko w oko z postacią, która trzyma klucz do tajemnicy rozwiązania trzeciego zadania. Kto zwycięży?

Pamiętacie treningi Harry’ego przed rozgrywkami w quidditcha?

Przypominamy, że ruch to zdrowie! Dlatego posiadamy specjalną sekcję w Świecie Czarodziejów – właśnie sekcję sportową. Ci, którzy do niej przystąpią, nie tylko mają więcej treningów quidditcha, ale także wszelkiego ruchu i zabaw sportowych na świeżym powietrzu. Sekcja sportowa dedykowana jest tym, którzy nad historię magii czy starożytne Runy, przedkładają zakwasy i dobrą rywalizację. Zamkowe błonia czy otaczające pałace parki są doskonałym miejscem na ćwiczenia. Zaczynamy od rana!

A środowe obserwacje nieba?

Zajęcia z astronomii odbywają się w każdym zamku/pałacu w Świecie Czarodziejów. Ale kto przybędzie do Zamku Czocha lub Pałacu w Rybokartach, będzie mógł odkrywać niebo naprawdę. Zazwyczaj w środę Ambasador wraz z Arcymistrzami zabiera grupę chętnych Czarodziejów na wieżę lub w całkowicie pozbawioną lamp okolicę zamku, gdzie na leżakach pod ciepłymi kocami można oddać się obserwacji nieba, poznawać gwiazdy i konstelacje. A może uda się dostrzec spadającą gwiazdę?

Opieka nad magicznymi zwierzętami…

Dla nas, ekologów i miłośników przyrody, wszystkie zwierzęta są magiczne! O hipogryfach, smokach czy trollach uczymy się z ilustracji i specjalnych figurek. Ale o zwierzętach ze świata wokół nas rozmawiamy i dajemy wskazówki, jak dobrze obchodzić się ze swoim czworonożnym przyjacielem czy magicznymi rybkami, które przynoszą szczęście. Na niektórych turnusach można naprawdę przeżyć przygodę z prawdziwymi zwierzętami – sowami, sokołami czy wężami.

U nas jest prawdziwy Świat Czarodziejów!

Nie tylko zajęcia w Szkole Magii! Wiadomo, zamek jest ważny i super, mieszkamy w nim i spędzamy czas na zajęciach i imprezach. Ale dodatkowo wychodzimy poza zamkowe mury, by poznawać przyrodę, zgłębiać tajemnice ciekawych miejsc, wyjeżdżać na wycieczki czy przeżywać przygody, biorąc udział w całodniowych misjach i questach, poszukując artefaktów i magicznych stworzeń. Magiczny Świat Czarodziejów to miejsce, w którym możesz zamieszkać przez cały rok.

Zakon Feniksa?

Tajemniczy zakon, tajni członkowie, specjalne zadania jak w Mission: impossible. „A gdy zmrok zapada, Arcymistrz wraz z grupą śmiałków schodzą tajemnym przejściem do lochów, gdzie Pierwszy Czarodziej powierza im misję…” Tak się to zaczyna w Świecie Czarodziejów. Ale jeśli jesteś pasjonatem spisków i intryg oraz ciekawi Cię wszystko, co związane z zagadkami i detektywistyką, zapraszamy do Świata Sanguinów. Tam nic nie jest oczywiste… Do końca.

Kolonie Harry Potter

Dołącz do letniej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Dla kogo przeznaczone są kolonie Harry Potter?
  Te kolonie przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat, którym podoba się historia o młodym czarodzieju, którzy chcieliby wyjechać do zamku lub pałacu i poczuć atmosferę Szkoły Magii w Świecie Czarodziejów. A przede wszystkim przeżyć wspaniałą przygodę, poznać wyjątkowych ludzi i zatopić się bez reszty w fabularyzowanej zabawie. Czy przed wyjazdem należy przeczytać wszystkie części Harry’ego? Najlepiej przeczytać oczywiście wszystkie 😉 Ale wystarczą trzy pierwsze części, czyli „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Harry Potter i Komnata Tajemnic” oraz Harry Potter i Więzień Azkabanu”. Dobrze jest również obejrzeć filmy.
 • Jakie są przedziały wiekowe na koloniach?
  Na koloniach w Świecie Czarodziejów większość zajęć prowadzona jest w grupach wiekowych: 7-9 lat (czyli uczniowie klas I-III), 10-13 (klasy IV-VI), 14-15 (klasy VII i VIII) oraz pow. 15 lat. Niemniej całość prowadzona jest w House system, czyli brytyjskim systemie grupowania uczniów, szczególnie w szkołach z internatem – takimi jak Oxford, Cambridge oraz oczywiście w magicznym Hogwarcie. Taki podział nie tylko daje większe możliwości do zabawy i rywalizacji, ale świetnie wspomaga rozwijanie kluczowych umiejętności, w tym samodzielności u młodszych uczestników.
 • Ile kosztuje kolonia?
  11-dniowa kolonia w Świecie Czarodziejów z pełnym programem, atrakcjami oraz oczywiście mieszkaniem w przepięknym zamku / pałacu i wyżywieniem serwowanym przez zamkową albo pałacową kuchnię to koszt od 2950,00 zł – cena uzależniona jest od wyboru lokalizacji. Dodatkowo w tej kwocie zawiera się opieka kierownicza i wychowawcza oraz medyczna, szata czarodzieja, drewniana różdżka, świadectwo, długopis, pamiętnik podróżnika, herb domu w formie haftowanej naszywki oraz przedmioty, które czarodzieje wykonują na zajęciach.
 • Czy jest organizowany transport?
  Tak. Organizujemy transport najczęściej kolejowo-autokarowy z miast: Warszawa, Katowice, Gdańsk, Poznań, Wrocław, Szczecin, Kraków, Opole itd. Koszt transportu organizatora uzależniony jest od trasy i wynosi maksymalnie 400 zł w obie strony. W cenie zawarta jest również opieka wychowawców w transporcie oraz suchy prowiant, który uczestnicy otrzymują na drogę powrotną do domu. Oczywiście można również dowieźć dziecko samemu – wtedy będzie to doskonała okazja, by zwiedzić zamek czy pałac i poczuć choć na chwilę ten czarodziejski klimat, w którym dziecko będzie bawić się kilka lub kilkanaście dni.
 • „A czy będę w Gryfindorze?”
  W Świecie Czarodziejów każdy czarodziej otrzymuje herb jednego z 4 wielkich rodów, o czym decyduje Wielka Biblioteka HY. W roku 2024 nestorami czterech czarodziejskich rodów są: Ingo Imerus, Albus Antares, Xavier Xifāng oraz Selena Sol Semperos. Ich nazwiska są oczywiście nazwami domów w Akademii Arcymistrzów HY. Gryfindor pozostaje w Hogwarcie. A dostanę list z Hogawrtu? Po przejściu całego procesu kwalifikacji, otrzymasz list prosto ze Świata Czarodziejów, a dokładniej z Akademii Arcymistrzów. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki, jak przygotować się do wielkiej przygody.
 • Jak zostać Czarodziejem?
  Po pierwsze, by dołączyć do Świata Czarodziejów musisz mieć co najmniej 7 lat i być na tyle samodzielnym, by przetrwać bez rodziców przez 12 dni. Górna granica wieku to lat 18. Jeśli jesteś już pełnoletni/a, możesz aplikować do zespołu Hugona Yorcka i zostać Arcymistrzem w Świecie Czarodziejów. Druga sprawa to faktyczne zainteresowanie magicznym światem, bo u nas zajęcia i imprezy są naprawdę niezwykłe i podobają się najbardziej fanom Harry’ego Pottera lub innych znanych czarodziejów. I ostatnie, to wybranie najlepszego dla siebie miejsca – zamku / pałacu oraz terminu i przesłanie rezerwacji, najlepiej korzystając z Generatora Przygody.