Pałac Racot

Pałac prezydencki z XVIII wieku. W przeszłości odwiedzany przez takie postaci jak: książę Józef Poniatowski czy Tadeusz Kościuszko. W latach 30’ XX wieku ogłoszony Rezydencją Prezydentów Rzeczpospolitej. Klasycystyczny wystrój wnętrz oraz Apartament Prezydencki na pewno sprawią, że uczestnicy poczują się tu jak w niebie, a wypasające się tuż obok piękne konie dodadzą klimatu odległych czasów.

Kolonie i zimowiska w pałacu w Racocie dla fanów przygód Froda i Sherlocka Holmesa! Stylizowane pokoiki i pomieszczenia wspólne utrzymane w klasycystycznym stylu sprawiają, że uczestnicy chętnie spędzają czas w gronie najbliższych. Grają w gry, przygotowują się do występów i rozmawiają, zacieśniając więzi. Dzięki temu tworzą się przyjaźnie na całe życie. Odpoczynek wśród magicznych stworzeń, jakimi bez wątpienia są konie, pozwoli uczestnikom zapomnieć o troskach dnia codziennego i w pełni zanurzyć się w wyjątkowym uniwersum Czterech Światów.

Vesenorum, Marchia Celtyckiej Podkowy

 • Lokalizacja

  Wielkopolskie, powiat Kościański

 • Programy

  Świat Czarodziejów

 • Programy Specjalne

  Master Czterech Światów, Starcie Tytanów, Czarodzieje po angielsku

 • Grupy Wiekowe

  10-13, 14-15, pow. 15 lat

 • Cena Zima

  ---

 • Cena Lato

  od 3090 zł

Otoczenie Pałacu Racot

Kolonie tematyczne odbywają się w miejscowości Racot w sąsiedztwie przypałacowego parku oraz rekreacyjnego stawu. Miasteczko znajduje się około 10 km na wschód od Kościana. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się znana na całym świecie stadnina koni. Perfekcyjne miejsce do odpoczynku od głośnego miasta.

Pokoje i łazienki

Pokoje urządzone na wzór XVIII wieku pełne ozdobnych mebli, stylizowanych łóżek oraz intrygujących artefaktów sprawiają, że jest to miejsce z duszą. Każdy kto przekroczy próg przyzna, że jest naprawdę elegancko. Właśnie tu uczestnicy poczują się jak arystokraci. W końcu mają wakacje i zasłużyli na odrobinę luksusu. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Winda nie jest dostępna, ale uczestnicy mieszkają maksymalnie na drugiej kondygnacji pałacu.

Wyżywienie i diety

Posiłki, tj. śniadania, obiady i kolacje, przygotowuje pałacowa kuchnia, a serwowane są w jednej ze stylizowanych sal restauracyjnych. Jak to wygląda? Śniadania i kolacje mają formę szwedzkiego stołu, obiad składa się zawsze z dwóch dań oraz deseru w postaci owocu lub słodkości. Uwaga! Organizator przyjmuje również uczestników na diecie wegańskiej i wegetariańskiej oraz wymagających dietach specjalnych (bezglutenowej, bezlaktozowej, innych). Szczegóły należy sprawdzić w ofercie.

Pałac Racot w oczach dzieci i młodzieży!

Kameralne turnusy! To jest dla niektórych największa zaleta pobytu w Pałacu Racot. Około 40 uczestników. Doskonałe warunki, by nawiązywać ścisłe relacje i więzi przyjaźni. Dodatkowo – jesteśmy sami w Pałacu! W czasie kolonii w Pałacu Racot nie ma innych Gości, a to z kolei umożliwia trochę dłuższą zabawę niż gdzie indziej! Czarodzieje i Mistrzowie Czterech Światów, pod czujnym okiem opiekunów, korzystają m.in. z sali bankietowej, konferencyjnej, balowej i sali błękitnej oraz z zadaszonej wiaty i dużego terenu parkowego z ciekawą ścieżką edukacyjną.

Polecane turnusy

  Wszystkie turnusy

  Sala w Racocie