Zamek Kliczków - Folwark

Otoczony lasami, niewielkimi jeziorkami i trzęsawiskami zamek do dzisiaj kryje wiele tajemnic i zagadek. Nieopodal zamczyska wybudowano Folwark Książęcy, który dawnymi czasy zaopatrywał zamkowych dostojników w napitki i strawę. Cały kompleks stanowi doskonałe miejsce na organizację tematycznych kolonii i zimowisk dla fanów Śródziemia, Araluenu czy Panem. Nuda jest w tych Borach nieznana.

W rozległym kompleksie parkowo-zamkowym znajduje się zarówno sam zamek, jak i nowsze zabudowania pełniące funkcję hoteli. Jednym z nich jest Folwark Książęcy. To właśnie w tym Folwarku mieszkają uczestnicy kolonii i zimowisk. Oprócz tego do dyspozycji pozostają wielkie sale zamkowe, rozległy park oraz stylizowane pomieszczenia.

Estarion, Księstwo Srebrengo Wilka

 • Lokalizacja

  Dolnośląskie, powiat Bolesławiecki

 • Programy

  Świat Tropicieli

 • Programy Specjalne

  Tropiciele Master, Asy Czterech Światów

 • Grupy Wiekowe

  10-13, 14-15, pow. 15 lat

 • Cena Zima

  od 1990 zł

 • Cena Lato

  od 2890 zł

Otoczenie Zamku Kliczków

Fabularyzowane kolonie i zimowiska w surowym klimacie tropicieli, zwiadowców i rycerzy odbywają się w niewielkiej miejscowości Kliczków, w sercu Borów Dolnośląskich. Miejscowość znajduje się około 15 km od Bolesławca. Cichą i spokojną okolicę wzbogacają rącze konie z pobliskiej stadniny. Idealne miejsce do wypoczynku i świetnej zabawy.

Pokoje i łazienki

Pokoje położone są w Folwarku Książęcym na terenie kompleksu zamkowego na parterze oraz I i II piętrze budynków. Budynki są nowo wyremontowane. Każdy pokój oraz pokoje typu studio dysponują własną łazienką. Na pokoje wieloosobowe (maksymalnie 6) składają się dwa, a nawet trzy pomieszczenia, więc miejsca nie brakuje.

Wyżywienie i diety

Posiłki, tj. śniadania, obiady i kolacje, przygotowuje zamkowa kuchnia, a serwowane są albo w manufakturze pizzy i podpłomyka w Folwarku, albo pod zadaszeniem na powietrzu (latem). Jak to wygląda? Śniadania i kolacje mają formę szwedzkiego stołu, obiad składa się zawsze z dwóch dań oraz deseru w postaci owocu lub słodkości. Uwaga! Organizator przyjmuje również uczestników na diecie wegańskiej i wegetariańskiej oraz wymagających dietach specjalnych (bezglutenowej, bezlaktozowej, innych). Szczegóły należy sprawdzić w ofercie.

Zamek Kliczków w oczach dzieci i młodzieży!

Za co dzieci i młodzież kochają Zamek Kliczków? Za Folwark, za wiatę, za las, ognisko i bliskość koni oraz alpak! Zimą – za możliwość korzystania z jedynego w Czterech Światach lodowiska. Urokliwe miejsce, piękne krajobrazy. Tropiciele mogą korzystać, pod czujnym okiem swoich opiekunów oczywiście, m.in. z sali konferencyjnej, kręgu ogniskowego w Folwarku Książęcym, a w zamku: z sali teatralnej i dworskiej, lochów czy oranżerii. Dodatkowo Park Eduarda Petzolda oraz malownicze Bory Dolnośląskie, na terenie których wznosimy cudne szałasy.

Polecane turnusy

  Wszystkie turnusy

  Pokój w Folwarku