Zamek Moszna

Zamek Moszna swoją dostojnością króluje nad okolicą. Jego 99 wież i wieżyczek dumnie wznosi się, kusząc podróżnych do zwiedzania zamku i zamkowych komnat. Przestronne sale oraz mniejsze zakamuflowane pomieszczenia czekają na uczestników kolonii i zimowisk dla fanów Harry’ego Pottera, ale i nie tylko! Jeśli marzysz, by poczuć się iście królewsko, to tutaj spełnisz marzenie.

Mówi się, że jest jedną z niewielu budowli, które tak bardzo przypominają Hogwart, że chce się w nim zamieszkać i zostać bohaterem w Magicznym Świecie Czarodziejów HY, jak Harry Potter w świecie J. K. Rowling. Kolonie i zimowiska w Zamku Moszna to świetna okazja na atrakcyjne spędzenie kilkunastu dni z dala od telefonów, smartfonów i telewizorów. Super okazja, by sprawdzić, ile masz w sobie uśmiechu i magii! By zgubić się w gąszczu pięter i korytarzy, i odkryć, co czai się w piwnicach zamku. A jak opanujesz już cały zamek, zapraszamy do wspólnej zabawy w olbrzymim parku z placem zabaw.

Enteloria, Księstwo Kwitnących Azalii

 • Lokalizacja

  Opolskie, powiat Krapkowicki

 • Programy

  Świat Czarodziejów

 • Programy Specjalne

  Czarodzieje Junior, Asy Czterech Światów, Chill and Bounce, Sekret Zamkowej Krypty, Smocza Straż, Księżniczki i Rycerz

 • Grupy Wiekowe

  7-9, 10-13, 14-15, pow. 15 lat

 • Cena Zima

  od 1990 zł

 • Cena Lato

  od 2090 zł

Otoczenie Zamku Moszna

Wypoczynek odbywa się w niewielkiej miejscowości Moszna w niedalekiej odległości od Krapkowic w województwie opolskim. Sam zamek otoczony jest kilkudziesięciohektarowym parkiem, pełnym romantycznych ścieżek, który słynie z przepięknie kwitnących azalii. Okolica i park zachęca do spacerów, rozgrywek plenerowych oraz fabularnych.

Pokoje i łazienki

Pokoje położone są w głównym budynku Zamku Moszna z wejściem od frontu. Zamek Moszna nie jest hotelem standaryzowanym, więc pokoje są różnej wielkości (2-6 osobowe) i jasności. Jest również kilka pokoi studio (dwa pokoje ze wspólną łazienką do 8 osób). Winda dostępna jest jedynie, by przewieźć bagaże w dniu pierwszym i ostatnim. Dostępne są za to liczne schody, po których podróżowanie pozytywnie wpływa na sylwetki mieszkańców. Łazienki dostępne są na piętrach. Na jedną łazienkę przypada kilka pokoi, więc uczestniczące w wypoczynku dzieci i młodzież mają szansę na przeżycie zimowiska czy kolonii jak za dawnych lat.

Wyżywienie i diety

Posiłki, tj. śniadania, obiady i kolacje, przygotowuje zamkowa kuchnia, a serwowane są w tajemniczej jadalni, znajdującej się w przyziemiu zamkowym. Jak to wygląda? Śniadania i kolacje mają formę szwedzkiego stołu, obiad składa się zawsze z dwóch dań oraz deseru w postaci owocu lub słodkości. Uwaga! Organizator przyjmuje również uczestników na diecie wegańskiej i wegetariańskiej oraz wymagających dietach specjalnych (bezglutenowej, bezlaktozowej, innych). Szczegóły należy sprawdzić w ofercie.

Zamek Moszna w oczach dzieci i młodzieży!

Czarodzieje i Asy Czterech Światów przybywający do Zamku Moszna nie tylko śpią w zamkowych komnatach. Posiłki serwowane są w tajemniczej sali w przyziemiu zamkowym, a w czasie warsztatów i imprez korzystamy z wystawnej kawiarni zamkowej, sali herbowej, myśliwskiej i białej, sali historycznej, galerii, zamkowej krypty, biblioteki i wieży. Wieczorami, gdy tradycyjny ruch turystyczny się zakończy, często mamy do dyspozycji większość zamkowych pomieszczeń, ale przede wszystkim korzystamy z legendarnego wręcz parku, pełnego romantycznych ścieżek.