Zamek w Nidzicy

Otoczony parkiem zamek położony jest na wzgórzu, w sercu miasta Nidzica. Dzięki prowadzonym pracom renowacyjnym do dyspozycji zwiedzających i gości oddawanych jest coraz więcej pomieszczeń. Już teraz uczestnicy korzystać mogą m.in. z sali rycerskiej, sali widokowej z charakterystycznymi antresolami, dziedzińca, krużganków oraz podzamcza z kręgiem ogniskowym.

Jedna z piękniejszych krzyżackich warowni położona na wzgórzu, strzegąca swym majestatem Bramy Mazur! To tutaj właśnie dzieci i młodzież z całej Polski może przenieść się wir fantastycznych przygód przyjeżdżając na kolonie i zimowiska. Smocza Straż, mistrzowskie programy dla lubiących detektywistyczne zagadki czy wreszcie tematy dla interesujących się średniowieczem oraz bractwami rycerskimi – to tylko niektóre propozycje dla tych, którzy pragną pozostać w nidzickim zamku na dłużej. A naprawdę warto!

Elkorazim, Księstwo Podwójnej Gwiazdy

 • Lokalizacja

  Warmińsko-Mazurskie, powiat Nidzicki

 • Programy

  Świat Czarodziejów

 • Programy Specjalne

  Smocza Straż

 • Grupy Wiekowe

  7-9,10-13,14-15,pow. 15 lat

 • Cena Zima

  ---

 • Cena Lato

  od 2990 zł

Otoczenie Zamku w Nidzicy

Malownicze krajobrazy, źródło rzeki, rezerwat poświęcony ochronie żółwia błotnego, czy największy w Polsce głaz narzutowy – Kamień Tatarski, to tylko niektóre elementy tworzące okolice zamku. Przyjemne miasteczko pełne jest zabytków, urokliwych uliczek i zielonych parków. Kilkusetletnia historia tego miejsca czyni z niego nie tylko atrakcję do zobaczenia, ale do zatrzymania się na dłużej.

Pokoje i łazienki

Pokoje położone są w głównym budynku Zamku w Nidzicy z wejściem od dziedzińca. Sam zamek nie jest hotelem standaryzowanym, stąd pokoje są różnej wielkości (do 6 osób) i jasności. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę. Pokoje mieszczą się na wyższych piętrach zamku z widokiem na miasto lub dziedziniec. Uczestnicy są oddzieleni od pozostałych hotelowych gości.

Wyżywienie i diety

Posiłki, tj. śniadania, obiady i kolacje, przygotowuje zamkowa kuchnia, a serwowane są w klimatycznej sali, znajdującej się na parterze, w głównej bryle zamkowej. Jak to wygląda? Śniadania i kolacje mają formę szwedzkiego stołu, obiad składa się zawsze z dwóch dań oraz deseru w postaci owocu lub słodkości. Uwaga! Organizator przyjmuje również uczestników na diecie wegańskiej i wegetariańskiej oraz wymagających dietach specjalnych (bezglutenowej, bezlaktozowej, innych). Szczegóły należy sprawdzić w ofercie.

Zamek w Nidzicy w oczach dzieci i młodzieży!

Dwie wieże… Czego można chcieć więcej? Wyjątkowy klimat Zamku w Nidzicy rozpala wyobraźnię, jak to było przed wiekami. Uczestnicy przybywający do tego zamczyska, pod czujnym okiem wychowawców, korzystają z całej palety dobrodziejstw tego miejsca. Co do nich należy? Sala Rycerska, sala widokowa z charakterystycznymi antresolami, dziedziniec zamkowy, krużganki, podzamcze z kręgiem ogniskowym oraz pracownie artystyczne na podzamczu.

Polecane turnusy

  Wszystkie turnusy

  Schody w Nidzicy

  Wybierz ofertę i zamieszkaj w tym zamku!