Zamek w Pułtusku

„Szczęśliwy ten, kto posiada podkowę”, czyta się w legendach i baśniach, ale zamieszkać w podkowie, to jest coś! Zamek w Pułtusku – złocista podkowa, wspaniała, dawna rezydencja Biskupów Płockich zachwyca nie tylko jako perełka architektoniczna. Jej krużganki dolne i górne, zbrojownie i gąszcz reprezentacyjnych sal czekają na czarodziejów, chcących poznać tajemnice Kamienia Filozofów.

Jeśli ktoś zachwyca się legendą Nicolasa Flamela, Francuza, alchemika, pracującego nad przekształcaniem metalu w złoto, koniecznie musi wziąć udział w wyprawie nad Narew, do średniowiecznego zamczyska, gdzie w gabinecie pod arkadowym mostem ma do dzisiaj spoczywać sekret Kamienia Filozoficznego. Kolonie i zimowiska w Zamku w Pułtusku są świetną propozycją dla fanów Harry’ego Pottera i czarodziejskiej zabawy w murach zamku, pełnego mitycznych zwojów, artefaktów i manuskryptów. A gdy nadejdzie czas relaksu i odpoczynku, udać się na zamkowe błonia lub, co najlepsze, na piaski miejskiej plaży i pod okiem ratownika kąpieli letniej zaczerpnąć.

Ihtia, Marchia Czarnego Pióra

 • Lokalizacja

  Mazowieckie, powiat Pułtuski

 • Programy

  Świat Czarodziejów

 • Programy Specjalne

  Czarodzieje Junior, Czarodzieje po angielsku

 • Grupy Wiekowe

  7-9, 10-13, 14-15, pow. 15 lat

 • Cena Zima

  ---

 • Cena Lato

  od 2090 zł

Otoczenie Zamku w Baranowie Sandomierskim

Wypoczynek odbywa się w przepięknej okolicy tuż nad rzeką Narwią, około 60km na północ od Warszawy. O samym mieście mówi się „Wenecja Mazowsza”, gdyż rynek i zamek znajdują się niejako na wysepkach, które można opłynąć gondolą. Wschodnią ścianę okolicy stanowi pradawna Puszcza Biała, która niegdyś stanowiła tereny łowieckie m.in. książąt i biskupów.

Pokoje i łazienki

Pokoje położone są w głównym budynku Zamku w Pułtusku. Są to pokoje 2-4 osobowe. Każdy pokój ma własną łazienkę. Mimo że zamek jest standaryzowanym hotelem ***, zdarzają się różnice w wielkości i jasności pokoi, ale są one bardzo niewielkie. Ciekawe jest to, że pokoje są delikatnie stylizowane. Winda może pomóc w transporcie bagaży na wyższe piętra.

Wyżywienie i diety

Posiłki, tj. śniadania, obiady i kolacje, przygotowuje zamkowa kuchnia, a serwowane są w stylizowanej restauracji, znajdującej się na parterze, w głównej bryle zamkowej. Jak to wygląda? Śniadania i kolacje mają formę szwedzkiego stołu, obiad składa się zawsze z dwóch dań oraz deseru w postaci owocu lub słodkości. Uwaga! Organizator przyjmuje również uczestników na diecie wegańskiej i wegetariańskiej oraz wymagających dietach specjalnych (bezglutenowej, bezlaktozowej, innych). Szczegóły należy sprawdzić w ofercie.

Zamek w Pułtusku w oczach dzieci i młodzieży!

Amfiteatr, sale i pełna swoboda. Kolonie w Zamku w Pułtusku również należą do grona wypoczynku kameralnego – około 50-osobowe turnusy. To z pewnością ułatwia start w Czterech Światach. Czarodzieje przybywający do „szczęśliwego zamku”, bo kształtem przypominającego podkowę korzystają m.in. z sali turkusowej, karmazynowej czy pod Złotym Jeleniem. Dodatkowo można wyjść na spacer na pobliską plażę czy na najdłuższy brukowany rynek w Europie – takie aktywności oczywiście pod fachową i czujną opieką naszych wychowawców.

Polecane turnusy

  Wszystkie turnusy

  Jadalnia w Pułtusku

  Wybierz ofertę i zamieszkaj w tym zamku!