Cztery Światy Hugona Yorcka

Zimowiska Harry Potter

Zimowiska Harry Potter – magiczne ferie zimowe dla fanów czarodziejskiego świata

Czy zimowa przygoda z Harrym Potterem jest możliwa? Tak! Wszystkich fanów Harry’ego zapraszamy do wyjątkowego Świata Czarodziejów, gdzie w tajemniczych pałacach i klimatycznych zamkach, niczym w Hogwarcie, przeżyjecie prawdziwie magiczną przygodę! Tylko u nas zimowiska Harry Potter w topowych polskich zamkach: Zamku Moszna, nazywanym polskim Hogwartem czy Zamku Czocha, który gości nie tylko młodych fanów Harry’ego, ale również tych już dorosłych! Ale w naszej ofercie znajdziecie również Zamek w Krasiczynie czy w Baranowie Sandomierskim. To na błoniach tych zamków odbywają się epickie gry i zabawy związane z Harrym Potterem. By poznać wszystkie nasze magiczne lokalizacje, koniecznie zostań u nas dłużej i poznaj magiczne zimowiska w Polsce.

Odkryj magiczne atrakcje na zimowisku w świecie Harry’ego Pottera

Od lat kreujemy wyjątkowy świat Harry’ego, świat czarodziejów i magicznych stworzeń! Młodzi czarodzieje przybywający do pałaców i zamków biorą udział w całej gamie warsztatów i imprez. Jakie atrakcje czekają na fanów HP? Każdy otrzymuje czarodziejską pelerynę oraz różdżkę. Profesorowie (nasi wychowawcy) są arcymistrzami w swoim fachu. Jedni opowiadają o starożytnych runach czy sekretach zielonej planety, inni z kolei prowadzą rozgrywki sportowe, obserwacje nieba czy nocne eskapady nie tylko po zamkowych, pałacowych błoniach, ale schodzą z młodymi czarodziejami do zamkowych zakamarków, które stoją zamknięte przed zwykłymi turystami. Największe hity zimowej przygody? Bal maskowy i rozgrywki fabularne, w czasie których przebieramy się za znane postaci nie tylko z literatury J. K. Rowling, ale z różnych uniwersów fantasy, by rozgromić przeciwnika czy znaleźć turbo magiczny artefakt!

Zimowa przygoda z Harrym Potterem dla najmłodszych

Udział w zimowisku jest świetnym pomysłem na rozpoczęcie w ogóle wyjazdów i mieszkanie poza domowym środowiskiem, w gronie znajomych, rówieśników i przyjaciół. Zimowa przygoda z Harrym Potterem nadaje się do tego doskonale! Dlaczego? Bo dzieci uwielbiają bawić się w coś lub kogoś, a zabawa w świat czarodziejów, w znanego sobie chłopca – czarodzieja może być spełnieniem marzeń. Zwłaszcza, że sam pobyt w zamku lub pałacu jeszcze dodatkowo wzmacnia radosne przeżycia, niczym z czarodziejskiego Hogwartu! Na zimowe ferie na zamku zapraszamy dzieci już od siódmego roku życia. Tydzień w zamku jest dobrym sprawdzianem przed dłuższymi, letnimi przygodami w Świecie Czarodziejów Hugona Yorcka.

Jesteś gotowy na przygodę?

Świat Czarodziejów – topowy program dla fanów Harry’ego Pottera!

Co wyróżnia

Nasze zimowiska Harry Potter?

Pamiętacie Święta w Hogwarcie?

My również staramy się, by zimowiska miały świąteczny nastrój. Przecież to zima! Uroczysta, wystawna kolacja ze świecami, magiczny nastrój, prezenty przesyłane przez Sowią Pocztę. To wszystko pamiętamy z filmów i książek o młodym czarodzieju. U nas również panuje rodzinna atmosfera! Świątecznego klimatu dodają także zamkowe kominki przystrojone w mnóstwo lampek i błyskotek, przy których odbywają się rozgrywki lub zajęcia z np. rzadko spotykanej umiejętności, czyli opieki nad fantastycznymi stworzeniami.

A dokąd biegło przejście w garbie jednookiej wiedźmy?

A właśnie! I jak bracia bliźniacy to odkryli? My też tworzymy własne mapy naszych zamków, pałaców, twierdz i warowni, by zaznaczać na nich magiczne miejsca i tajemnicze zakamarki pełne artefaktów. Dodatkowo, czasem schodząc do zamkowej kawiarni, możemy poczuć się, jak w „Miodowym Królestwie”, gdyż przemiła obsługa może zaserwować nam coś wprost z najlepszego miejsca w Hogsmeade. W tym dniu obowiązuje odrobina dyspensy od wyłącznie zdrowego żywienia, bo na co dzień oczywiście dbamy o dietę i zęby! Czasem, a szczególnie zimą, można pozwolić sobie na chwilę słodkiego zapomnienia.

Bal maskowy!

Muzyka, światła, karnawałowy klimat. Tak rozpoczyna się jedna z ważniejszych imprez zimowiska. Bal maskowy. Tuż przed nim każdy czarodziej udaje się do Wielkiej Biblioteki, by wypożyczyć maskę. Oczywiście można zabrać swoją. Ale maska z czarodziejskiego świata dobierana jest specjalnie dla każdego. Czarne, złote, srebrne, fioletowe… Ciekawe, którą maskę Bibliotekarz wybierze dla Ciebie? A potem już tańce na zamkowym dziedzińcu lub w rycerskiej, czy balowej sali. Dla tych, którzy stronią od muzyki i tańca, przygotowujemy specjalne rozgrywki w planszówki lub w magiczne szachy z plazmowymi kulami.

Wspólne pokoje pełne gier i zabaw.

Na naszych zimowiskach każda chwila jest wypełniona. Codziennie odbywa się sześć godzin zajęć oraz impreza wieczorna, trwająca aż do momentu, w którym czas na wieczorną toaletę. A co pomiędzy zajęciami? Niektórzy wolą zostać w pokoju, by poznawać swoich nowych kolegów, koleżanki. Ale są i tacy, którzy tłumnie zbierają się w pokoju wspólnym, by ćwiczyć swoje umiejętności gry w szachy, popularne planszówki, wypożyczyć coś z biblioteki czy zwyczajnie porozmawiać. Wszystko, wiadomo pod okiem czujnego arcymistrza, bo tak nazywamy naszych wychowawców.

Opieka jak u prof. McGonagall!

Dbamy o bezpieczeństwo naszych czarodziejów. Już samo to, że zamieszkujemy zamek lub znajdujący się nieopodal hotel z ochroną i całodobowa recepcją, jest ważnym elementem zabezpieczającym przed niepożądanymi gośćmi. Dodatkowo uczymy dzieci i młodzież, jak zachować się w różnych sytuacjach niespotykanych, gdzie udać się po ewentualną pomoc. Posiadamy kompleksowo wyposażone apteczki, opiekę lekarza. Ale przede wszystkim nasi wychowawcy są zawsze tam, gdzie są najbardziej potrzebni, czyli z dziećmi. To czyni nasze zimowiska wyjątkowymi.

Zimowiska Harry Potter

Dołącz do zimowej przygody

Brakujące ogniwo

Najczęściej Zadawane Pytania

 • A gdzie te zimowiska z Potterem się odbywają?
  Magiczne zimowiska z Harrym Potterem organizujemy w zamkach, co jeszcze bardziej podkreśla niezwykły klimat i atmosferę panującą w czasie zimowiska dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy na zimowisko w Zamku Moszna, który nazywany jest polskim Hogwartem; zimowisko w Zamku Czocha, to gratka dla fanów średniowiecznych twierdz; zimowisko w Zamku w Krasiczynie i Baranowie Sandomierskim dla fanów Harry’ego Pottera – te lokalizacje najczęściej wybierają łasuchy i głodomory, gdyż podkarpacka kuchnia to coś, co „tygryski lubią najbardziej”; zimowisko w Zamku Golubskim jest kierowane do młodzieży nieco starszej, bo tam czekają baaardzo wymagające zadania na śmiałków, fanów Harry’ego Pottera! Oraz w naszych pałacach: w Witaszycach, siedzibie Hugona Yorcka oraz w Pałacu Racot – do którego zapraszamy starszych na program mistrzowski. Nie wiesz, na które z miejsc się zdecydować? Skorzystaj z generatora przygody!
 • Czy uczestnicy otrzymują czarodziejskie peleryny na zawsze?
  Tak! Uczestnicy zimowiska Harry Potter w Świecie Czarodziejów HY otrzymują nie tylko czarodziejskie peleryny, ale także różdżki, esencję rdzenia, herb haftowany, koszulkę oraz świadectwo. Dodatkowo każdy otrzymuje pakiecik startowy w postaci zeszytu oraz długopisu. Do domu zabiera się również wszystko to, co zdolni czarodzieje wytworzą na niezliczonych magicznych zajęciach.
 • Czy dostanę list z Hogwartu jak Harry lub coś podobnego?
  Hogwart wysyła listy do swoich uczniów. U nas Akademia Arcymistrzów wysyła specjalne pakiety dla tych uczestników zimowisk dla fanów Harry’ego, których Rodzice zadbali o prawidłową rekrutację do czarodziejskiego świata. A co w takim pakiecie się znajduje? Specjalny list oczywiście oraz instrukcja, jak przygotować się do przekroczenia portalu do Świata Czarodziejów.
 • Czy jest organizowany transport na zimowiska dla fanów Harry’ego?
  Organizator świadczy usługę transportu dodatkowo. Transport ma najczęściej charakter kolejowo- autokarowy. Jakie to szczęście już w pociągu czy autokarze poznać fanów młodego czarodzieja, zaprzyjaźnić się z nimi i wspólnie przekroczyć zamkowe mury. Transport na zimowiska organizujemy m.in. z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Szczecina, Gdańska, Krakowa itd. Koszt transportu w obie strony to maksymalnie 270,00 zł. Szczegóły zawsze znajdują się w ofercie handlowej odpowiedniej dla programu.
 • A czy organizujecie Noc Duchów?
  Zamkowe czy pałacowe duchy pozostają na czas zimowisk w swoich komnatach, by nie przestraszyć naszych młodych uczestników. Tylko starsza młodzież czasem może do nich zajrzeć, by dowiedzieć się, jak brzmią inkantacje zaklęć czy gdzie ukryty jest tajemniczy artefakt. Ale i tak każdy wieczór jest wypełniony: rozpoczynamy od uroczystej kolacji, na którą zapraszamy hogwarcką Tiarę, potem turnieje, quizy, bal maskowy, finał fabularnego epizodu oraz oczywiście gala zakończenia, gdzie rozdajemy uroczyste obwieszczenia i okolicznościowe koszulki.
 • Jak długo trwa takie zimowisko i ile kosztuje?
  Zimowisko dla fanów Harry’ego trwa siedem dni. Zawsze rozpoczyna się obiadem w niedzielę, a kończy śniadaniem w sobotę. Jest zatem mnóstwo czasu na zabawę, poznanie nowych kolegów, koleżanek, psorów i psorek oraz na zajęcia rozszyfrowywania nazw gwiazd i ruchów planet, dziwnych roślin i grzybów, wróżbiarstwa, transmutacji, czy eliksirów. Zimowisko kosztuje od 1850,00 zł w zależności od lokalizacji, jaką Państwo wraz z dzieckiem wybiorą. Szczegóły oczywiście znaleźć można w ofercie handlowej odpowiedniej dla programu.
 • Chłopcy na zimowisku dla fanów Pottera?
  Tak! Jak najbardziej! Na zimowe przygody do czarodziejskiego świata przybywają również chłopcy w wieku od 7 aż do 18 roku życia. Specjalnie z myślą o chłopkach oraz o lubiących sport i wyzwania dziewczętach organizujemy warsztaty i imprezy w ramach sekcji aktywności dodatkowych. Wiemy, że niektórzy wolą bawić się na całego na świeżym powietrzu, a jeśli w zamku czy pałacu to z odrobinę mocniejszą gęsią skórką rywalizacji. Niejednokrotnie ambasadorowie (kierownicy zimowiska) decydują się na utworzenie jednego domu, właśnie dla chłopaków, którzy często oczekują odrobinę innych aktywności i zajęć niż dziewczyny. Spełniamy to!
 • Kiedy najlepiej zarezerwować miejsce?
  Miejsca na zimowiska dla fanów Harry’ego są ograniczone ze względu na to, że naszych zamków i pałaców nie da się rozbudować. Dlatego dysponujemy określoną liczbą miejsc, których ubywa już od połowy września poprzedniego roku, gdyż wtedy otwieramy nabory na zimowiska. Dlatego, jeśli masz wymarzone miejsce oraz określony termin, najlepiej zapisywać się do końca września lub października. Po tym czasie może okazać się, że trafisz na listę oczekujących na zwolnienie miejsca. Warto podkreślić, iż organizujemy zimowiska w terminach ferii wszystkich województw.
 • Gdzie znajdę wszystkie potrzebne informacje?
  W zależności, jakich informacji Państwo potrzebujecie. Ogólne Warunki Uczestnictwa, czyli dokument regulujący wyjazd pod względem prawnym, Regulamin Imprez, czyli wszystkie prawa i obowiązki uczestników oraz Oferta Handlowa znajdują się w dokumentach na podstronie Strefa Rodzica. Warto zapoznać się z nimi przed rezerwacją. One pomogą odpowiedzieć na pytanie, czy dziecko w ogóle może wyjechać na zimowisko. Podane są tam również wszystkie terminy, ceny, usługi w cenie, usługi dodatkowe, miasta transportowe itd. Warto również skorzystać z Przewodnika dla Rodziców oraz dołączyć do zamkniętej grupy dla Rodziców na Facebooku. Zawsze można skontaktować się z nami mailowo na kontakt@czteryswiaty.pl czy telefonicznie +48 504 540 004. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania i rozwiejemy ewentualne wątpliwości.